ביטוח מבנה – כל מה שצריך לדעת

ביטוח מבנה – כל מה שצריך לדעת

ביטוח מבנה

משפחות רבות בישראל רואות לנגד עיניהם מטרה ברורה- רכישת דירה. מהלך שכזה, טומן בחובו חישובים רבים, ביניהם גם הכנה פיננסית לעסקה, ובמקרים רבים מדובר על התחייבות ארוכת שנים וסיכון כספי גדול.

רוב רוכשי הדירות, בטח כשמדובר בדירה ראשונה, נעזרים בשירותי מימון מאחד הבנקים בשוק. הבנק, אשר כפוף לתנאי המימון של בנק ישראל, רשאי בהתאם לתנאים לסייע בהלוואה עד לגובה של 75% משווי הנכס, (וכמובן לשיקול דעתו של הבנק). בעסקה כזו, מסכן הבנק סכום כסף רב, לעתים גדול יותר מאשר הסכום שמסכנים הלווים, ומשום כך פועל בכל האמצעים על מנת להבטיח את כספו.

ביטוח מבנה

מה קורה אם הבית ניזוק, למשל ברעידת אדמה?

אסונות קורים, שטפון, רעידת אדמה, שריפה, פיצוץ מיכל גז בבניין, ואף התנגשות של כלי רכב בבניין, יכולים לפגוע קשות ואף להרוס את הבניין כליל.

מה עושים במקרה כזה בו הבניין נפגע ונהרס ועל הלווה להמשיך לשלם בעבור נכס שכבר לא קיים?

על מנת להבטיח את החזר המימון שנתן, וכתנאי לקבלת המימון, מחייב הבנק את הרוכש להציג אסמכתא על כך שרכש פוליסת ביטוח מבנה, ובכך מחזק הבנק את ודאות החזר המימון אותו נתן לרוכש. בנוסף, במידה ועקב הנזק שנגרם, הדירה אינה ראויה למגורים, ביטוח המבנה יפצה גם בעבור ההוצאה על הדיור החליפי, אך זה לא הכל, חשוב לקחת בחשבון שבמקרה בו יש נזק למבנה, סביר שייגרם גם נזק לתכולת הדירה, אשר אינה מכוסה תחת פוליסת ביטוח מבנה.

כתוספת לביטוח מבנה, מציעות חברות הביטוח אפשרות לרכוש פוליסת ביטוח דירה. זוהי פוליסת ביטוח רחבה יותר, הכוללת גם כיסוי נזקים לתכולת הדירה. בכך תוכלו לבטח את מוצרי החשמל, חפצי האומנות, תכשיטים ושלל חפציכם, ולהיות רגועים שבמקרה ויינזקו או ייגנבו, תוכלו לקבל את הפיצוי הראוי לפי שווי החפצים.

על מנת לישון בראש שקט, להימנע מהפתעות לא רצויות, וכדי לא לסכן את עתידכם הכלכלי, מומלץ לרכוש ביטוח מבנה, ואף לבטח את תכולתו. להסבר ולפרטים נוספים לגבי פוליסת ביטוח מבנה, השאירו פרטים או צרו איתנו קשר ונשמח לעזור

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה