משכנתא מומלצת – כיצד יודעים לבחור את המשכנתא המומלצת

משכנתא מומלצת – כיצד יודעים לבחור את המשכנתא המומלצת

משכנתא מומלצת

מי שעוקב אחר שוק המשכנתאות בישראל יודע, שהבנקים וגופים חוץ בנקאיים שונים, מציעים לנו מגוון רחב למשכנתאות מסוגים שונים. בין אם מדובר במשכנתאות שנבדלות אחת מהשנייה בסוג הריביות, שנות ההחזר או בפרמטרים אחרים אשר הבנק מחליט לייצר במטרה למשוך אליו לקוחות אשר ייטלו ממנו את ההלוואה לצורך רכישת נכס.

מן הסתם, לכל אחד מאיתנו יש סדר עדיפויות מסוים כיצד לבחור משכנתא מותאמת לצרכים שלו, לכל אחד מאיתנו ברור איזו משכנתא מומלצת עבורו. באופן טבעי, כל אחד מאיתנו עושה את החישובים שמתאימים לו, בין אם זה מבחינת עלויות או מבחינות אחרות, ביחס להכנסות, הוצאות וכן ביחס לנתונים אחרים.

משכנתא מומלצת

השאלה היא, כיצד קובעים מהי משכנתא מומלצת, מה אנחנו צריכים בשביל להחליט שמשכנתא מסוימת יכולה להתאים לנו. עלינו לקחת בחשבון נקודה חשובה והיא, מה שהיום נראה לנו מומלץ, לא בהכרח ייראה או ירגיש לנו ככה בעוד שנים. זה חשוב מאחר וכל הנתונים בהם אנחנו משתמשים בפרספקטיבה של זמן, יכולים להשתנות. לכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שמשכנתא מומלצת היא לא עניין קבוע, זה עניין של זמן, יש לכך השפעות שונות עלינו.

צריך לומר, הפרמטרים על פיהם אנחנו נבחר משכנתא לא ישתנו, כלומר נקודות הייחוס שלנו לא משתנות אחד ביחס לשני. מרביתנו נבחר משכנתא בהתאם להכנסות והוצאות, ביחס למספר הילדים והגילאים שלהם, סוג הנכס שעומד לרשותנו (אם יש לנו אחד כזה), סוג הנכס שאנחנו רוצים לקנות, הון עצמי ועוד.

מה שישתנה זה הנתונים בתוך אותם פרמטרים וכן ההשפעה של כל פרמטר. סביר להניח שיהיה מי שיבחר משכנתא מומלצת  על פי משתנה אחד יותר מאשר על פי משתנה אחר. שוב, הכל נתון לשינויים במהלך הזמן.

לפני סיום צריך להדגיש עוד נקודה. כל בנק וכל גורם שיכול לספק לנו משכנתא, יציע לנו הצעות שונות. אנחנו צריכים לבחון כל הצעה בנפרד ואחת מול השנייה, בשביל להחליט בסופו של דבר, איזו מבין ההצעות הכי מתאימה לנו. רק כך אנחנו נוכל לדעת האם מדובר במשכנתא מומלצת עבורנו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה