זכוכית נגד ירי

זכוכית נגד ירי

זכוכית נגד ירי

ישובים באזורי סיכון מקפידים להתקין זכוכית נגד ירי גם בבתי כנסת, מתנ"סים ומבנים ציבוריים אחרים ועל ידי כך להקטין את הסכנה בעת קיום אירוע במקום או בעת התפילה. התקנת זכוכית נגד ירי חשובה גם בכל בסיסי שירותי הביטחון הנמצאים בקו אש ועלולים להיפגע מירי המגיע מעבר לגבול. כדי למנוע פגיעה מזכוכיות מתנפצות ומחדירת כדורים ורסיסים של פגזים שנורו לעבר המבנה בו יושבים אנשי הביטחון.

זכוכית נגד ירי

חשיבות זכוכית נגד ירי

בשנים האחרונות בנוסף לפגזים וסקאדים צלפים מעבר לגבול יורים לכיוון בתי התושבים המתגוררים בצמוד לגבול. כדי למנוע סכנה מיושבי הבתים, ילדים בבתי הילדים ובבתי הספר מתקינים זכוכית נגד ירי על כל החלונות מה שמבטיח ולא במקצת את הפחתת הסיכון. לעיתים מתנפצת זכוכית בחלון שנפגע מירי טועה זוהי סיבה מספיק טובה לבעלי הנכס להתקין זכוכית נגד ירי בעיקר עם הנכס נמצא באזור מסוכן.

בישובים בהם מתקיימת פעילות פלילית רבה, כשירי לכיוון חלונות ודלתות הבתים הוא בשגרה צריכה כל משפחה לדאוג להתקנת זכוכית נגד ירי ובכך להבטיח את ביטחון היושבים בתוך הדירה/הבית. גם זכוכיות של חלונות ודלתות בבתי תושבי יהודה ושומרון, אזור בו מתקיימות פעולות טרור וירי לכיוון בתי התושבים צריכות הזכוכיות להיות נגד ירי.

איפה צריכים להתקין זכוכית נגד ירי

זכוכית נגד ירי צריכה להיות מותקנת בכל הרכבים, של תושבי היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, של אנשי הביטחון שעיקר תעסוקתם נעשית בישובים ערבים בגדה, וזאת משום שהפלסטינאים נוהגים להשליך סלעים, בקבוקי תבערה ואף יורים לכיוון הרכבים וזכוכית נגד ירי יכולה לשמור עליהם מפני אסון מה שזכוכית רגילה לא יכולה.

קצת על עיצוב

אנחנו יכולים למצוא כיום לסוגים שונים של זכוכית שמותקנת בחלונות, יש עוביים המתאימים למטרות השונות. מן הסתם זכוכית נגד ירי צריכה להיות עבה יותר, בעלת שכבות רבות, מעורבבת עם חומר מדביק שבמקרה של ניפוצה הזכוכית לא תגיע לכל פינה בבית.

כדי להקנות לזכוכית מראה נעים יותר אפשר להדביק עליה טפט בצורות שונות תוך שמירה על אור היום הנכנס לחלל. בחדרי ילדים אפשר להדביק טפט עם דמויות אהובות מסיפורים וסרטים קלסיים. טפט זה מעבר להיות גורם מקשט הוא גם עוזר לזכוכית להישאר כגוש בעת פגיעה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה