קריקטוריסט

קריקטוריסט

קריקטוריסט

אחד המקצועות העתיקים ביותר בכל מה שקשור לתחום היצירה והאומנות, הוא קריקטוריסט. על פניו זה נשמע מוזר, מאחר וזה נראה כמו משהו חדש באופן יחסי, אך לא כך הדבר. מדובר במקצוע שעוסקים בו כבר מאות שנים, בין אם זה באופן מסחרי ובין אם זה באופנים אחרים.

קריקטוריסט הוא למעשה צייר אשר אחראי על ציור של דמויות מסוגים שונים, בדיוניים ואמתיים, בין באופן רגיל לכאורה ובין אם באופן משעשע, ביקורתי, ציני, מוגזם. זה תלוי בסוג הקריקטורה ובאופן בו מחליטים לעצב אותה. לא פעם קריקטורות מהוות ביטוי לביקורת חברתית ולמחאה, אך לעיתים קרובות הן מספקות ביטוי לעניין משעשע ומצחיק מבלי קשר לדברים חברתיים, כאלה ואחרים.

קריקטוריסט

אנחנו יכולים למצוא לא מעט ילדים ובני נוער שמתעניינים בנושא והופכים עם השנים להיות קריקטוריסטים מקצועיים או חובבים. בין אם זה בגלל שיש להם יכולות יצירתיות גבוהות ובין אם זה בגלל שהם מתחברים לנושא מהיבטים שונים, החל דרך דמויות של גיבורי על למשל, וכלה בדמויות אחרות מן המציאות או מהדמיון.

צריך לומר, קריקטוריסטים מועסקים בעולמות תוכן שונים. על פניו, רובם פועלים באופן עצמאי, חלקם מועסקים על ידי כלי תקשורת, בפרט העיתונות הכתובה. אך אנחנו יכולים למצוא גם לא מעט קריקטוריסטים אשר עובדים במסגרות אחרות, בין אם זה חברות פרסום, חוגים והפעלות לבני נוער ועוד.

מן הסתם, בשביל להיות קריקטוריסטים צריך להיות בעל יכולות יצירתיות גבוהות מאוד עם ידע נרחב לא רק בכל מה שקשור לעולם הציור והיצירה אלא בכלל, צריך להכיר את הדמויות אותן מבקשים לצלם וצריך לדעת כיצד להביא את זה לידי ביטוי באופנים פשוטים ונוחים. כמובן שצריך לאחוז בכל הכלים והציוד הנדרש על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו בעת שמציירים את הציורים.

כאן חשוב להדגיש, העבודות מתבצעות מן הסתם על נייר כמו בציור קלאסי ולא באמצעות מחשבים ותוכנות, בוודאי כשמבצעים את הציור בלייב, כמו במקום, כמו במקרים של הפעלות, אירועים, חוגים וכדומה. אז יש לעמוד מול נושא הציור ולצייר אותו עם מכחול על הדף.

בקרו עכשיו באתר של מג'יק בן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה