בתי כנסת בעולם – 5 בתי הכנסת היפים ביותר בעולם

בתי כנסת בעולם – 5 בתי הכנסת היפים ביותר בעולם

בתי כנסת בעולם

רוב האנשים אינם מודעים לכך, אך למעשה ניתן למצוא לא מעט בתי כנסת בעולם, אשר לא נופלים ביופיים מהכנסיות המפוארות ביותר. רוב האנשים כבר מורגלים לבקר בכנסיות וליהנות מהיופי והפאר שלהן, אך כדאי לזכור כי גם בתי הכנסת יכולים להיות מרשימים ביופיים. במאמר זה נסקור 5 בתי כנסת מדהימים, שאסור בשום אופן לוותר על הביקור בהם.

בתי כנסת בעולם

בתי כנסת בעולם שאסור לכם לפספס

  1. בית הכנסת של בודפשט. זהו בית הכנסת הגדול ביותר באירופה, וככל הנראה גם המרשים ביותר. המבנה נבנה בשנת 1859 ונשאר פעיל עד היום. המבנה שלו הושפע רבות מהאדריכלות האיסלאמית מבחינה חיצונית, אך מבפנים הוא מאופיין על ידי אדריכלות שמאפיינת כנסיות גותיות.
  2. בית הכנסת בסופיה. זהו בית הכנסת השלישי בגודלו באירופה, אשר הוקם בשנת 1909 בגודל של 659 מ"ר. מדובר על מבנה המושפע מסגנון בנייה קלאסי בשילוב עם השפעה אוסטרית.
  3. בית הכנסת הגדול באמסטרדם. מדובר על מבנה מרשים שהוקם בשנת 1671 ותפקד כבית הכנסת של הקהילה היהודית באזור, עד למלחמת העולם השנייה. כיום המבנה משמש בתור מוזיאון להיסטוריה יהודית, המציג כמות עצומה של כלי קודש ויצירות אומנות יהודיות.
  4. בית הכנסת הגדול של פריז – דה לה ויקטואר. מדובר על בית הכנסת הגדול ביותר בצרפת, ואחד הגדולים ביותר באירופה. הוא הוקם בשנת 1874, הוא מיועד ל – 2500 אנשים ונישא לגובה של 26 מטרים. המבנה נשמר בזמן מלחמת העולם השנייה, וכמעט שלא השתנה מאז.
  5. בית הכנסת עמנו – אל בניו יורק. הוקם בשנת 1845 על ידי 33 משפחות מהגרים מגרמניה, והפך למרכז היהודי הרפורמי הראשון בניו יורק. המבנה נישא לגובה מדהים של 31.4 מטרים ויכול להכיל 2,500 מתפללים.

לסיכום, ניתן למצוא היום לא מעט בתי כנסת בעולם, בעלי היסטוריה עתיקה וסיפורים מרתקים. מדובר על מבנים מרשימים הנישאים לגובה רב, מעוצבים בצורה מיוחדת ויכולים להכיל כמה אלפי מתפללים בו זמנית. מדובר על מקומות שחייבים לבקר בהם, כדי להבין את הפאר והיופי הרב שקיים בבתי התפילה האלו, דבר שלרוב משויך יותר לכנסיות הנוצריות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה