איך מתכננים את המעבר לבית אבות?

איך מתכננים את המעבר לבית אבות?

מעבר לבית אבות

הנה הגיע הזמן שהחלטתם לעבור לבית אבות שמוצא חן בעינכם וכעת לאחר שווידאתם כי מדובר במקום שבו תרצו לחיות ולבלות – חשוב שתדעו כיצד מבצעים את המעבר בצורה נכונה.

מעבר לבית אבות מתרחש בשלב בחיים בו אתם פחות דואגים לילדים ששלכם, שבו אתם רוצים להתפנק ולקבל שירותים שונים בצורה נוחה וזאת בתוך סוג של חממה בה אפשר להכיר אנשים בגילאים שלכם, להגיע לבדיקות וביקור רופא בקלות, לצאת אל פעילויות שחלקן מתקיימות בבית האבות, כמו גם ליהנות משירותי הסעדה, דואר, לבצע קניות במקום קרוב ובכלל להפוך את החיים לנוחים יותר.

מעבר לבית אבות

עם זאת מעבר למקום חדש, בין אם מדובר בדיור מוגן, בבית אבות, או דירה חדשה, תמיד אינו קל, בעיקר לאנשים בגיל השלישי שהרפתקאות מעברי הדירה כבר מאחוריהן.

אבל כיצד מבצעים את המעבר בצורה טובה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק ולעשות:

הכרת בית האבות – נסו להגיע לפני המעבר כמה פעמים לבית האבות ולוודא כי יש במקום את כל מה שאתם זקוקים לו על מנת להתקיים בו בצורה נוחה. שימו לב כי ישנם במקום מעליות נוחות, כניסה נגישה, גינה, לובי נעים, כמו גם שלל אמצעי נגישות שמתאימים לאנשים בגיל השלישי או לקשישים.

הנגשה – אנשים בגיל השלישי שנעזרים בכיסא גלגלים או בהליכון כמו גם במקל הליכה, חייבים שבית האבות יתאים להם, כאשר מן הסתם ברוב בתי האבות ישנם אביזרי הנגשה שונים כמו גם מוצרי בטיחות שנועדו למנוע תאונות במרחב המחייה.

בחרו את הדירה שמתאימה לכם – דיור מוגן הינו כזה שבדרך כלל מציע איכות בעת המגורים, כמו גם דירות מעוצבות בצורה נעימה עם מרפסת או גינה. וודאו כי אתם בוחרים את החדר או הדירה שלכם בצורה נכונה, תוך שאתם יכולים ליהנות מדירה נעימה ושקטה שכולה שלכם.

טיפולים דרושים – כאשר אתם מתכוננים למעבר, חשוב שיהיה לכם מידע על כלל השירותים שתוכלו לקבל בבית האבות כמו שירותי ארוחות בכל יום, שירותי בדיקות דם ושלל בדיקות שיש לבצע, וודאו כי ישנה מרפאת אחיות במקום, צרכנייה כמו גם בית קפה קרוב וחללים לפעילויות. בכך תוכלו לתכנן את חייכם בצורה נכונה במקום.

תכנון ההובלה – מיינו את הפריטים שלכם בעת המעבר, החליטו מה תרצו לקחת עמכם לדירה החדשה, מה תרצו לאחסן ומה תרצו למסור. בכך תוכלו לפשט את חייכם ולעבור אל דירה בה החפצים החשובים ביותר לכם נמצאים עמכם. עשו את כל אלה והמעבר לבית האבות יהיה חלק ונעים יותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה