חלונות ממוגנים

חלונות ממוגנים

חלונות ממוגנים

תושבי ישראל באזורים שונים של הארץ מקפידים על התקנה של חלונות ממוגנים. ראשית בגלל שבאזורים אלו מתקיימות פעולות ירי, ואסור להיות שאננים. בנוסף, כי החוק מחייב: בכל  נכס ציבורי המשמש מקום לאנשים רבים כמו מוסדות חינוך, גנים ובתי ספר, קופות חולים בנקים וכולי, זה חובה.

חלונות ממוגנים

חלונות ממוגנים – איפה מתקינים

  • עוטף עזה ויהודה ושומרון נמצאים באזורי לחימה לאורך שנים רבות. אנשי החמס והפלסטינאים עושים כל דבר כדי לשבש את החיים באזורים אלו ולא אחת יורים לעבר הישובים הישראלים. כדי למנוע פגיעות כל בעל נכס באזור דואג להתקין חלונות ממוגנים כאלה שימנעו פגיעות בנפש בעת הפגזה. חלונות ממוגנים עשויים בחומר גלם שעומד בפני חדירת קליעים ורסיסים. הזכוכיות ממוגנות מה שמנוע פיזור זכוכיות בעת הפגזה דבר שנותן הגנה ליושבים בבית.
  • בשנים האחרונות חלונות ממוגנים מותקנים גם ברכבים שנעים באופן קבוע על כבישי יהודה ושומרון. הפלסטינאים שרוצים שמתיישבים יהודים יעזבו את המקום בטענה שהם בנו את ביתם על אדמותיהם מרבים להשליך אבנים/סלעים בקבוקי תבערה ויורים בכל כלי נזק שיכול לנפץ את החלונות כדי למנוע פגיעות חמורות ביושבי הרכב צריך להתקין חלונות ממוגנים.
  • התקנת חלונות ממוגנים חשובה גם באזורים בהם מתקיימת פעילות עבריינית. גם בתחום הפלילי יש לא אחת יריות לעבר חלונות של היריב. על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע מתקינים העבריינים בביתם חלונות ממוגנים. אלה ימנעו חדירת קליעים לתוך הבית.

היערכות הצבא באמצעות חלונות ממוגנים

הרכבים של שירותי הביטחון כמו הצבא, משטרה/מג"ב השב"כ וגם רכבים של אזרחים הנושאים תפקידים ביטחוניים מחייבים חלונותיהם ממוגנים. הרכבים הללו נכנסים לא אחת ליישובים של ערבים כדי לתפוס חשודים והסיכון לפגיעה ברכבים ללא  חלונות ממוגנים גבוה ומסוכן.

היערכות אזרחית באמצעות התקנה חלונות ממוגנים

חלונות ממוגנים יכולים גם להיות יעילים בעת רעידות אדמה. אמנם בישראל עד הזמן הזה לא הייתה רעידת אדמה משמעותית אבל כל המומחים מעידים שבקרוב (בעוד שנים שלושה עשורים) תהיה באזור רעידת אדמה חזקה.

לכן אם אתם רוצים להגן על המשפחה שלכם לקראת כל אסון שעלול להגיע, אל תתפשרו על הטוב ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה