5 סיבות לדליפת גג

5 סיבות לדליפת גג

איטום גגות

בסרטים ישנים ניתן לפעמים לראות משפחות עניות היושבות בחורף, מכווצות מקור כשאל תוך הדלי שהוצב בחדר מטפטפים מי גשמים. אכן, דליפת גג אינה נעימה לאיש. דיירי הקומות האחרונות יכולים לדווח כי בעת דליפה הטמפרטורה בחדר צונחת, יש ריח של רטיבות והמראה האסתטי של הבית נפגע. כך שאם אתם מעוניינים להכין את הבית לחורף ולבדוק את הגג, כדאי לקרוא למקצוענים שיבצעו זיפות גגות.

איטום גגות

מדוע הגג שלי מטפטף?

לטפטוף הגג יכולות להיות סיבות שונות. אלה כמה מבין הבולטות שבהן:

  1. עייפות החומר – בדומה לחלקים אחרים ברחבי הבית, גם הגג יכול להישחק. הוא מתבלה לאורך השנים ומאבד מחוזקו. במצב של בלאי מתקדם, הגג אינו יכול עוד להתמודד עם הגשמים העזים, ועל כן נוצרים בו סדקים. כתוצאה מכך, המים חודרים לבית ועלולים לגרום לנזקי רטיבות. כשזה קורה, יש צורך לבצע זיפות גגות במהירות.
  2. ליקויים בבנייה – לפני שאתם נכנסים לבית חדש, מומלץ להתייעץ עם מומחה שיכול לאתר בו ליקויים. אחד הליקויים הנפוצים הוא חוסר איטום של הגג. איטום גג שלא בוצע כראוי עלול לגרום להצפות בימי החורף הקרים.
  3. תקלות בצנרת – בדומה לגג, גם הצנרת עלולה לסבול מבלאי ושחיקה. ביום בהיר אחד היא עלולה פשוט להתפוצץ, אך די בכך שייווצרו בה סדקים קטנים, והיא כבר תגרום לדליפת גג. כאשר יש בעיה בצנרת, חשוב לפנות לאיש מקצוע שיוכל לתקן אותה במהירות.
  4. תקלות במרזב – תפקידו של המרזב הוא לנקז את מי הגשמים המגיעים לגג. אם לא מקפידים לנקות את המרזב, הוא עלול להיסתם ולגרום לדליפות.
  5. טלטלה חיצונית – גג הבית עלול לעבור טלטלה כמו פגיעה של טיל או רעידת אדמה. כאשר נוצרים בו סדקים, הם יכולים להכניס את המים אל הדירות הסמוכות.

לא מחכים, פונים לחברה מקצועית

אם אתם גרים בקומה העליונה הצמודה אל הגג, אתם יודעים כי הגג שלכם מועד לפורענות. משום כך, חשוב לבצע בדיקה תקופתית, ולבדוק את מצב הגג ובמידת הצורך לערוך זיפות גגות. חברה מקצועית תדאג לטפל בעניינים ותעניק לכם שירות אדיב ואיכותי, כך שבחורף הזה הגג שלהם יגן עליכם מפני הסערה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה