במה חומרי איטום לקירות חיצוניים שונים מחומרי איטום לקירות פנימיים

במה חומרי איטום לקירות חיצוניים שונים מחומרי איטום לקירות פנימיים

חומרי איטום לקירות

בכל מקום בו ישנה רטיבות אשר פוגשת קיר, נגרם אט אט נזק לקיר כאשר המים מחלחלים וגורמים נזקים לקיר. הפתרון לרטיבות הוא בדרך כלל – איטום. כאן חשוב להבדיל בין איטום חיצוני לבין איטום פנימי. נפרט על חומרי האיטום השונים ביחס למטרה שלהם.

חומרי איטום לקירות

רטיבות שפוגשת קיר שאינו אטום כראוי עשוי לגרום לו נזק רב. המים מתחילים לחלחל ואט אט הם מגיעים עד לצדו השני והבית מתחיל לסבול מרטיבות, התקרה דולפת ובקיצור – הרטיבות בבית מתחילה לעשות שמות. על מנת למנוע תופעה כזו או לפתור בעיה שכבר נוצרה, יש לבצע איטום. האיטום ימנע מהמים להמשיך ולחלחל ולהגיע אל השטחים אשר בהם אנחנו לא מעוניינים שהם ייכנסו. כאן חשוב לדעת כי ישנו האיטום החיצוני וישנו האיטום הפנימי. בכל מקרה לגופו יש לבצע את האיטום הנכון באופן הנכון והמקצועי.

איטום חיובי ואיטום שלילי

איטום חיובי – האיטום החיובי הוא למעשה האיטום של המבנה מבחוץ כאשר האיטום פותר את בעיית הרטיבות. האיטום החיצוני הוא איטום הכי נכון כי כך לא מתחילים המים לחלחל אל תוך המבנה ולמעשה לא ייגרם כל נזק למרכיבים השונים במבנה.

איטום שלילי – האיטום השלילי הוא האיטום הפנימי. מדובר באיטום אשר מתבצע מצדו הפנימי של המבנה בכל אותם המקרים אשר אין דרך לבצע את האיטום החיובי החיצוני. האיטום מהסוג הזה מונע למעשה רק את חלחול המים אל תוך המבנה פנימה אבל הוא לא ימנע את הנזקים של השלד, ושל הבטון. בטווח הארוך אלו עשויים להתנפח ולגרום לנזק למבנה כולו.

חומרי איטום לכל מטרה

חומרי האיטום אמורים להיות שונים בהתאם למטרות שלהם. בעוד חומרי האיטום החיצוניים אמורים להיות עמידים גם במזג אוויר קיצוני, חום ושמש חזקה ולחילופין גשם, רטיבות וכמויות של משקעים הרי שהאיטום בתוך הבית פנימה אינו דורש את אלו. האיטום אמור להיות מושלם ואיכותי על מנת שהמים שקיימים איפשהו בדרך בין החלק החיצוני של המבנה לבין החלק הפנימי שלו לא יצליחו לחלחל פנימה.

המומחים מאתר http://www.amsi.co.il/, הם אלו שיבצעו את המלאכה על הצד – תרתי משמע – הטוב ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה