כיצד בוחרים וופורייזר מומלץ

כיצד בוחרים וופורייזר מומלץ

וופורייזר

בשנים האחרונות

הוופורייזר (מכשיר אידוי) הפך לאחד המוצרים הנפוצים והפופולאריים ביותר בשוק, הודות לשלל יתרונותיו. הוא המכשיר היחיד שממצה ב-100% את החומרים הפעילים  THC CBDללא בעירה וטבק, ובכך מאפשר לצרכן לצרוך את הקנאביס באופן בריא יותר מאשר בעישון. כמו כן, לוופורייזר יש יתרון נוסף – הוא חוסך באופן משמעותי בחומר.

כיום יש מגוון עצום של מכשירי אידוי כשלכל אחד היתרונות והחסרונות שלו . לפני רכישת וופורייזר, יש שאלה שחוזרת על עצמה: איך נדע באיזה מכשיר להשתמש? הכנו עבורכם מדריך שיעשה לכם סדר ויספק הסברים על ההבדלים בין סוגי המכשירים ושיטות האידוי השונות.

וופורייזר

שיטות האידוי השונות, ומדוע חשוב להכיר אותן?

שיטת האידוי הייחודית של הוופורייזר היא למעשה, ההבדל העיקרי והמשמעותי ביותר, שמשפיע על חווית השימוש, על איכות האידוי, רמת המיצוי והמחיר.

קיימות שתי שיטות אידוי: הולכה חשמלית (חימום ישיר) או הולכת חום (זרימת אוויר). שיטות האידוי שונות האחת משניה, לכן חשוב להכיר את שתיהן לטובת חוויית צריכת קנאביס איכותית.

שיטת אידוי בחימום ישיר

בשיטה זו, הקנאביס ומנגנון החימום באים במגע ישיר. כלומר, החומר וגוף החימום נוגעים זה בזה, כך הם מגיעים לטמפרטורת האידוי הרצויה תוך זמן קצר. וופורייזר מסוג זה יהיה בדרך כלל זול יותר, אבל חשוב לקחת בחשבון שבגלל המגע בין החומר למנגנון, למעשה מתבצעת בעירה אשר הופכת את הצמח לחרוך, שיטה זו לא מספקת אידוי מלא, אלא בעירה חלקית ופוגעת בטעם ובאיכות המיצוי.

שיטת אידוי בהולכת חום

בשיטת האידוי בהולכת חום , החומר מתאדה באמצעות אוויר חם שעובר דרך תא המילוי ואינו נוגע כלל במנגנון החימום. ההבדל בין השניים במקרה הזה, זה שהצמח לא נכרך או נפגע בתהליך וטעמו איכותי יותר, איכות המיצוי גבוהה יותר ואין אפקט של בעירה.

סוגי וופורייזרים

יש לא מעט דגמים שונים של וופורייזרים, כשכל אחד מהם מעניק לצרכן יתרונות שונים, אספנו עבורכם את הדגמים המומלצים לשנת 2018 אותם תוכלו לרכוש באתר ובחנות:

וופורייזר מייטי | Mighty Vaporizer Storz & Bickel

אחד הוופורייזרים המובילים והטובים ביותר מבחינת ביצועים ואיכות מיצוי. מדובר בוופורייזר נייד, המכיל בקרת טמפרטורה עם תצוגה קדמית. המכשיר מופעל ע"י סוללה כפולה, מה שמאפשר שימוש איכותי לאורך זמן. שיטת האידוי של וופורייזר מייטי היא הולכת חום ללא בעירה.

למי הוא מתאים? לצרכני קנאביס שמחפשים וופורייזר בעל איכות אידוי גבוהה במיוחד. כמו כן, הוא מעולה לחולים המטופלים על ידי קנאביס רפואי הודות לתפעול הידידותי ואיכות המיצוי הגבוהה.

יתרונות:

היתרון הבולט של הוופורייזר הוא כאמור, שיטת האידוי שנעשית ללא בעירה. כמו כן, מאחר והוא מכיל סוללה כפולה, זמן העבודה של הוופורייזר ארוך מהרגיל ואורך כשעתיים. נוסף לכך, המכשיר מתאים לשימוש עם צמחים יבשים, כמו גם שמנים שאינם מדוללים ומיצויים ואף מאפשר חיבור ישיר לחשמל. הוופורייזר מגיע עם אחריות לשנתיים.

וופורייזר קראפטי | Crafty Vaporizer Storz & Bickel

וופורייזר קראפטי הוא למעשה הגרסה המוקטנת של מייטי, מה שאומר שהוא נהדר עבור משתמשים שמחפשים מכשיר קומפקטי ודיסקרטי. זמן הסוללה של הוופורייזר קצר כך שהוא מספיק ל- 45 דק' של זמן עבודה רצוף. כמו כן, הוא מכיל חיבור לטלפון הנייד שמאפשר לצרכן לקבוע את הטמפרטורה ועוצמת החימום. שיטת האידוי של הוופורייזר היא הולכת אוויר חם, לכן הוא מעניק את האידוי המושלם, כמו גם מיצוי איכותי.

למי הוא מתאים? לאנשים שמעוניינים במכשיר אידוי קטן בעל איכות אידוי גבוהה. כמו כן, הוא אידיאלי למטופלים בקנאביס רפואי.

יתרונות:

מעבר לכל היתרונות שצוינו מעלה, מדובר במכשיר ידידותי למשתמש, שמאפשר הפעלה מהירה באמצעות כפתור אחד בלבד. כמו כן, הוא מתאים לשימוש עם צמחים יבשים, שמנים שאינם מדוללים ומיצויים. נוסף לאלה, צרכני הוופורייזר זכאים לאחריות למשך שנתיים.

וופורייזר פלנטי | PLENTY Vaporizer Storz & Bickel

מכשיר האידוי פלנטי הוא מכשיר נייח שמתאים לשימוש ביתי בלבד. הוופורייזר משלב את הכוח של הוולקאנו הנייח המעולה והמוכר, עם צורת שאיפה שונה. שאיפת האדים מתבצעת באמצעות קשית אלומיניום מסולסלת באופן ישיר. כמו כן, מאחר והוופורייזר מחובר לחשמל, עוצמת המתח אחידה ובכך מתקבל אידוי איכותי יותר מאידוי של וופורייזר נייד.

שיטת האידוי בסוג זה היא הולכת חום ללא בעירה, מה שאומר שהוופורייזר עשוי להיות אפקטיבי במיוחד עבור מטופלי קנאביס רפואי.

למי הוא מתאים? לצרכני קנאביס שמחפשים אידוי באיכות גבוהה לשימוש ביתי.

יתרונות:

וופורייזר פלנטי מכיל יתרונות רבים שהופכים אותו למכשיר אידיאלי בעבור לא מעט אנשים. מעבר לעובדה שהוא בעל עוצמה מקסימלית ופשוט לתפעול, הוא מעוצב באופן ייחודי ומרשים ומתאים לצריכת צמחים יבשים, שמנים שאינם מדוללים ומיצויים. אם לא די בכך, הוא מכיל תא מילוי גדול יחסית, מה שמקנה זמן אידוי ארוך. לוופורייזר הנייח פלנטי יש 3 שנים אחריות.

וופורייזר פאקס 3 | PAX 3

וופורייזר פאקס הוא מכשיר ייחודי שפותח במעבדות פאקס בארה״ב. המראה היוקרתי והמוצנע של הוופורייזר הוא בין היתרונות הבולטים של המכשיר. הוא עובד בטכנולוגיה מהפכנית שמאפשרת חווית שימוש עוצמתית במיוחד. כמו כן, הוא ידידותי למשתמש ומתופעל באופן פשוט (כפתור אחד). מלבד זאת, הוא ניתן להתאמה אישית (הגדרת האידוי) באמצעות חיבור פשוט לאפליקציה. המכשיר מגיע עם ערכה בסיסית או מלאה לבחירתכם. נוסף לכך, תוכלו לרכוש אביזרים שישלימו את חוויית השימוש.

למי הוא מתאים? לצרכני קנאביס שמעוניינים במכשיר קומפקטי בעל איכות אידוי גבוהה ויום יומית אך אינו מתאים לשימוש אינטנסיבי וכבד.

יתרונות:

וופורייזר פאקס 3 בעל סוללה עוצמתית במיוחד, לכן הוא נחשב למכשיר חזק ואיכותי. השליטה במכשיר נעשית באופן פשוט וידידותי, והוא מתאים לשימוש גם לצמחים יבשים, גם לשמנים לא מדוללים וגם למיצויים. הוא קטן וקומפקטי לכן ניתן לאחסון בקלות והוא בעל אחריות של 10 שנים.

וופורייזר דה וינצ’י אייקיו  DaVinci IQ Vaporizer |

וופורייזר דה וינצ’י IQ – הוא מכשיר אידוי אידיאלי לשימוש עם צמחים יבשים. מדובר בוופורייזר נייד שמאפשר החלפת סוללות, מה שמקנה שימוש לאורך זמן. מה גם שהוא מתחבר לאפליקציה ייעודית בטלפון הנייד, ואיתה תוכלו לשלוט על מגוון אפשרויות במכשיר. תצוגת המכשיר מורכבת מ- 51 נורות לד שהופכות את השימוש בוופורייזר למדליק במיוחד.

למי הוא מתאים? לצרכני קנאביס שמעוניינים במכשיר אידוי איכותי שמחזיק לאורך זמן (בזכות החלפת והטענת הסוללות).

יתרונות:

וופורייזר דה וינצ'י IQ הוא מכשיר קטן וקומפקטי ולכן קל לאחסן אותו. בזכות החיבור לאפליקציה, השליטה במכשיר נעשית על הצד הטוב ביותר. כמו כן, הוא בעל עיצוב מהפכי וחדשני, מכיל 4 דרגות חימום שונות ובעל איכות אידוי גבוהה במיוחד.

וופורייזר ג'י-פן עלית | G-Pen Elite

מכשיר אידוי ייחודי שמתאים לשימוש עם צמחים יבשים. המכשיר מאופיין בתצוגת לד ומכיל גוף חימום קרמי. כמו כן, הטמפרטורה ניתנת לוויסות בהתאם לרצונכם. מדובר במכשיר קומפקטי המכיל תא אידוי יחסית גדול.

למי הוא מתאים? לכל מי שרוצה וופורייזר באיכות אידוי גבוהה שניתן לנשיאה לכל מקום.

יתרונות:

בין יתרונותיו הבולטים של וופורייזר ג'י-פן עלית חשוב לציין לטובה שהמכשיר מתחמם יחסית מהר ומכיל תא חימום קרמי. כמו כן, הוא בעל סוללת ליתיום, מה שמעניק לו חיי סוללה ארוכים. הוא ידידותי למשתמש וניתן לאחסון בקלות.

מקטרת אידוי VG CLASSIC

מקטרת אידוי עשויה משילוב של עץ מייפל איכותי ופלדת אל חלד. היא מעניקה אידוי איכותי בעל טעם מודגש וייחודי. כמו כן, ניתן לנקות את המכשיר עם מנקה מקטרות ייעודי.

למי הוא מתאים? למעוניינים באידוי איכותי ובצריכת טבק וצמחים.

יתרונות:

יתרון בולט במיוחד במקטרת האידוי הוא העובדה שהצמחים לא נשרפים במהלך אידוי הקנאביס. כמו כן, המקטרת בעלת עיצוב ייחודי ומגיעה במגוון רחב של צבעים. הפיה עשויה פלסטיק, ולכן ניתן להחליף אותה בכל עת.

וופורייזר G-pen pro

מכשיר אידוי שעשוי מאלומיניום ובעל כפתור חכם שמאפשר לשלוט בטמפרטורת השימוש. הוא נחשב למכשיר חסכוני במיוחד, משום שהוא נסגר אוטומטית אחרי 4 דקות ללא שימוש.

למי הוא מתאים? למי שמחפש וופורייזר נייד, חסכוני וקומפקטי.

יתרונות:

הוופורייזר קל לתפעול, כך שכל אחד יכול להשתמש בו. כמו כן, ניתן לקחת אותו בקלות ממקום למקום. הוא בעל ראש קרמי ולכן מהירות האידוי שלו גבוהה וכמובן, הסוללה שלו נחשבת לחסכונית במיוחד.

במה עוד חשוב להתחשב לפני שקונים וופורייזר?

התקציב שאתם מעוניינים להוציא על מכשיר אידוי, הוא בהחלט חלק גדול מהבחירה. למרות שעדיף להתחשב לפני הכל בסוג הוופורייזר, שיטת האידוי והצורך בניידות, ורק לאחר מכן לחשוב על המחיר שתרצו לשלם עליו. כמו כן, קחו בחשבון את הצורך שלכם: האם הצורך הוא רפואי או אידוי בשעות הפנאי? כך או כך, בחרו את המכשיר הפונקציונלי והנכון ביותר בעבורכם.

מדריך זה אינו מהווה המלצה רפואית

לשימוש צמחי מרפא או קנאביס ברישיון רפואי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה