טבעת אירוסין זהב לבן

טבעת אירוסין זהב לבן

טבעת אירוסין זהב לבן

מנהג מקובל בעולם הוא להעניק טבעת אירוסין; כאשר החבר מעניק לבת זוגתו טבעת אירוסין, הסכמתה לקבל את הטבעת היא כהסכמה להצעת הנישואין המרגשת. ביהדות, כמו גם בדתות אחרות אין חובה להעניק טבעת אירוסין, אך זוהי מסורת או יותר נכון מנהג מקובל להעניק את טבעת האירוסין. כאשר מציעים נישואין אין מסמך כתוב, אין כתובה ואין עדים, זוהי החלטה אישית של בני הזוג. הענקת הטבעת מעניקה להצעת הנישואין תוקף לפחות מבחינה סמלית – זוהי אבן דרך בחיי הנישואין (שעדיין לא התחילו) ומזכרת לשנים ארוכות. כמו כן מקובל מאוד להעניק טבעת אירוסין זהב לבן, או צהוב, עם שיבוץ של יהלום ואף מספר יהלומים. אז מה צריך לדעת על טבעות נישואין ובפרט אלו העשויות זהב לבן; מדוע אנו שמים יהלומים וכל מה שצריך לדעת על רכישה הטבעת במאמר זה.

טבעת אירוסין זהב לבן

טבעת אירוסין עם יהלום

היהלומים מוכרים לאנושות עוד מתקופות קדומות והם אפילו מוזכרים בתנ“ך. יהלום היה אחד מאבני החושן של הכהן הגדול בבית המקדש, עליו נחרט שמו של שבט זבולון. נדירותם של היהלומים וחוזקם הרב היו ידועים עוד בימים ההם, אך הטכנולוגיה עדיין לא אפשרה חיתוך וליטוש של יהלומים והם שימוש בעיקר למטרות פולחן. ליטוש היהלומים פותח בוונציה במהלך המאה ה 15 וזה מה שפתח את הדרך לשימוש ביהלומים בתכשיטים. טבעת האירוסין הראשונה שכללה יהלום מלוטש ניתנה באותה התקופה למארי דוכסית בורגונדיה, על ידי מקסימיליאן הראשון קיסר האימפריה הרומית.

מאז ועד היום הרבה השתנה בשיטות הכרייה והליטוש של היהלומים, אך יהלומים היו ונשארו סמל ליוקרה. תכונות היהלום כאבן חזקה במיוחד אשר נוצרה באופן טבעי לפני מיליוני שנים, ובעזרתם של משרדי פרסום, הפכו את היהלום לסמל לנצחיות. ומכאן הדרך לטבעות אירוסין עם יהלום הייתה קצרה – היהלום הוא מסמל נצחיות וזהו ערך התואם להתחייבות האישית שאליה אנו שואפים בחיי הנישואין. היום טבעת אירוסים זהב לבן או צהוב עם יהלום היא דבר מקובל כסמל לאהבה נצחית. 

המסורת היהודית אינה מחייבת שימוש בטבעת אירוסין ודיני ההלכה חלים אך ורק על טבעת הנישואין. על פי ההלכה לא ניתן לשבץ יהלומים או אבני חן אחרות על טבעת הנישואין. טבעות הנישואין הכשרות מבחינת היהדות צריכות לשמר אלמנט של פשטות. אך דווקא בגלל זה אנשים מעוניינים להשקיע בטבעת אירוסין זהב לבן. הקונספט של טבעת אירוסין מאפשר לנו יותר חופש עיצובי ושימוש בתכשיט יוקרתי ללא המגבלות אשר חלות על טבעות הנישואין.

יהלומים עם תעודה גמולוגית

במאמרים אחרים התייחסנו בפירוט למאפייני היהלום והקריטריונים המשפיעים על ערכו, לא נחזור על הנושא ברגע זה אך נזכיר לכם את ארבעת הקריטריונים בהם משתמשים בעולם היהלומים – משקל (קראט), צבע, חיתוך וניקיון. מאפיינים אלו משפיעים על ערכו של היהלום והם נקבעים על ידי המומחים של המעבדות הגמולוגיות. כמו כן בשוק ישנם גם יהלומים מזויפים ולא כל אחד יודע כיצד להבחין בין ההבדלים. התעודה הגמולוגית היא תעודה המבטיחה לכם את האותנטיות של היהלום והיא מדרגת את מאפייניו. המעבדות הגמולוגיות הן גופים עצמאיים, כלומר ניטראליים, והם מעניקים את השירות למלטשי היהלומים תמורת תשלום. כאשר אתם רוכשים טבעת אירוסין זהב לבן עם יהלום עליכם לקבל גם את התעודה הגמולוגית המעידה על תכונותיו של היהלום. אך שימו בל שכאשר מדובר ביהלומים קטנים מאוד לא מנפיקים תעודות גמולוגית מכיוון שהדבר אינו מצדיק את עצמו מבחינה כלכלית.

זהב לבן

כידוע הזהב בצורתו הטבעית הוא בעל גוון צהוב, אך הזהב הטהור הוא חומר רך שאינו מתאים לתעשיית התכשיטים. מסיבה זו משתמשים בסגסוגת, לא רק במקרה של זהב לבן אלא בכל סוג של זהב. טבעת אירוסין זהב לבן עשויה מסגסוגת המכילה ניקל וכסף, מה שמעניק לה את הצבע הכסוף כמו גם את החוזק הדרוש לצורך ייצור תכשיטים. צבע הזהב הלבן נחשב לניטרלי ופחות דומיננטי מהזהב הצהוב ולכן נשים רבות מעדיפות אותו. זה יותר פרקטי ומתאים לסוגי לבוש שונים ולכן זוהי הסיבה בגינה טבעת אירוסין זהב לבן זוכה לפופולריות גבוהה. אך לא כל הנשים מעדיפות זהב לבן. מן הסתם כאשר אתם בוחרים טבעת אירוסיו, דבר שבדרך כלל הגבר עושה בתור הפתעה, תרצו להתאים לטעם האישה. לכן גברים מומלץ להתחיל לשים לב לפרטים הקטנים ולראות מהו הצבע הדומיננטי בתכשיטים בהם משתמשת בת זוגכם על מנת לקלוע לטעמה.

עוד פרטים ודוגמאות תוכלו למצוא בקישור זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה