מה התקופה הטובה ביותר לקמפינג בארץ?

מה התקופה הטובה ביותר לקמפינג בארץ?

קמפינג

כאשר יוצאים לטיול בשטח חשוב מאוד להתייחס למרכיב המשמעותי שנקרא בשם מזג אוויר. אמנם התרגלנו כי החיים לא נעצרים בגלל חום קיצוני או בשל ימים צוננים. מה הבעיה? בלחיצת כפתור הדלקנו את המזגן והכל טוב ויפה. אבל כאשר יוצאים לשטח צריך לזכור טוב כי במקום לא תמיד תהיה לכם האפשרות למזג את השטח ולהתגבר על מזג אויר לא נעים. מסיבה זו חשוב מאוד לבחור עונה מתאימה בה יהיה לכם נעים לשהות בשטח גם ללא אמצעי מיזוג.

קמפינג

מתי לא מתאים לצאת?

ימים גשומים וקרים מאוד כמובן לא באים בחשבון. אלו ימים שגם אם תצליחו לשרוד את הקור בתוך האוהל שלכם, לא תוכלו להוציא את האף מתוכו כדי להכיר את האזור וליהנות מהסביבה. כמו כן ימים קרים אף אם אין בהם גשם לא יתאימו לכם ולא יאפשרו לכם ליהנות, כיוון שהקור חודר לעצמות והופך אתכם לגושי קרח מהלכים שלא מוצאים לעצמם מקום. אבל מנגד גם ימים חמים מאוד עשויים להיות בלתי מתאימים ליציאות אלו. כולנו חווים בכל קיץ את החום הלוהט ואת הטמפרטורה הנוסקת מעלה ומעמידה אותנו בהתמודדות קשה מול מזג אוויר חם ומזיע. גם בימים כאלו לא יהיה נעים ונוח ללון או לשהות באוהל לא ממוזג. כמובן שגם טיולים לא יהיו מוצלחים במזג אוויר שכזה.

מתי כן מתאים לצאת?

האתגר הוא למצוא לכם ימים נעימים בהם מזג האוויר אינו קיצוני אלא נעים ומאפשר. ימים כאלו בהם השמש זורחת אבל במתינות, ימים בהם נושבת רוח אבל היא לא מתפרעת ומקלקלת לכם תכניות. ימים כאלו קיימים במהלך השנה הן בתחילת הקיץ והן בתחילת החורף. למעשה אלו עונות האביב והסתיו שמספקות לנו בפרגון ימים נעימים ומוצלחים ליציאות לשטח ופעילות מחנאות.

דברו עם מנהלי המתחם

אמנם אלו כללים שנוגעים לכל מקום בעולם. אבל יחד עם המלצות אלו מתאים ונכון לשוחח עם המתפעלים של המקום. מהם תשמעו על מזג האוויר באזור ועל הנתונים המייחדים את המתחם. ייתכן ומדובר במתחם נעים או באזור בו הטמפרטורה שונה ממה שאתם מכירים בביתכם.

הטיפים באדיבות אתר http://www.pro-trek.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה