מה אפשר לעשות עם תואר בביולוגיה

מה אפשר לעשות עם תואר בביולוגיה

תואר בביולוגיה

החלטתם ללכת על תואר ראשון בביולוגיה.

אתם אותם אנשים שחקר החיים מעניין אותם, אותם אנשים שרוצים לדעת ולהבין עוד, מה שרק מוביל לרצון שלכם לדעת מה בעצם לומדים בתואר כזה ומה עושים איתו בסוף הדרך? אל דאגה, בשביל זה אנחנו פה-

תואר בביולוגיה

מה רצוי שתלמדו בתיכון

אוניברסיטאות רבות רוצות לדעת שיש לכם רקע בביולוגיה וכי את הבסיס, לפחות, רכשתם בתיכון שלכם.

אם אתם רוצים עתיד בעולם הביולוגיה וכניסה קלה לתואר, הרחיבו את המגמות שלכם למגמות ביולוגיה, ביו-כימיה ו/או פיזיקה.

השנה הראשונה

השנה הראשונה של תואר ראשון בביולוגיה, בדומה לשנים ראשונות בתארים אחרים, תכלול ברובה סקירה רחבה של הנושא שנקרא ביולוגיה.

זה אומר שיהיו לכם המון הרצאות לשבת בהן, אך תהיה גם עבודה מעשית לצד החומר העיוני. עם התקדמות הקורסים, תוכלו להעמיק יותר בעבודה המעשית במעבדות השונות או בשטח.

בחינות ואומדן למידה

עם השנים, תתמקצעו יותר בעולם הביולוגיה ותיגשו לדברים שיותר מעניינים אתכם ואותם אתם מעוניינים לחקור. בכדי לאמוד את הקצב שלכם ואת כיוון המחקר, ובכדי לדעת האם אתם מבינים את החומר הנלמד, אוניברסיטאות עורכות מספר בחינות בעלות צורות שונות.

  • בחינה עיונית
  • בחינה מעשית
  • שאלון אמריקאי
  • מאמרים
  • מצגות

ישנן אוניברסיטאות המציעות לשלב את תואר ראשון בביולוגיה עם קבוצה מדעית אחרת כגון אקולוגיה או ביו-כימיה, אשר מבנה הקורסים שלהם זהה לקורסים בביולוגיה.

תואר ראשון בביולוגיה אורך בין שלוש לארבע שנים וכמו כן קיימת האפשרות לחילופי סטודנטים ולמידה באוניברסיטה בחו"ל. כך, תוכלו להיחשף למחקרים חדשים ומרתקים, ללמוד על שיטות לימוד חדשות ולהרחיב את הידע שלכם בתחום שלכם.

עבודות בתחום

אופיו הרחב של תואר ראשון בביולוגיה מאפשר לבוגרי התואר למצוא עבודה ביתר קלות. ודאי לא תופתעו לגלות כי המון בוגרים של תואר ראשון בביולוגיה לא מפסיקים שם וממשיכים לתואר שני ואף דוקטורט.

כבוגרי תואר ראשון בביולוגיה, תוכלו להמשיך לעבוד במחקר ובהתאם להתמחות שלכם תדעו לאיזה צד של הביולוגיה ללכת- ביולוגיה מולקולרית, סולרית, אורגניזם ועוד. כביולוגים העוסקים בפן האקולוגי, תוכלו לקבל עבודה בתעשייה הרפואית, להיות חוקרים רפואיים גם במהלך התואר.

אם בחרתם לסיים את לימודיכם לאחר התואר הראשון, תוכלו למצוא עבודה במעבדות השונות הקיימות בארץ, להפוך לסופרים מדעיים, מורים ולעבוד בתפקידי השיווק והשירות בעולם הביולוגי.

תואר ראשון בביולוגיה יכול להיות מסובך אם לא יודעים לאן נכנסים. הרקע מהתיכון באמת נחוץ ובאמת חשוב שתדעו ותרגישו מבעוד מועד שזה המקצוע שלכם לחיים.

יתרה מזאת, גם אם החלטתם על תואר ראשון בביולוגיה ובאמצע הדרך החלטתם שזה לא מתאים לכם, עדיין תוכלו למצוא עבודה בתחום עם הידע שצברתם ורכשתם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה