אחסון אתרים

אחסון אתרים

אחסון אתרים

כולנו נתקלנו במושג אחסון אתרים לפחות פעם אחת בחיים שלנו, בין אם זה קרה במהלך תפקידנו בחברה בה אנו עובדים ואנו צריכים לטפל בנושא האתר של החברה שלנו, ובין אם חבר שלנו שוחח על התחום ונושא אחסון אתרים עלה במהלך השיחה. אז בואו קודם כל נסביר מה זה אחסון אתרים לאלו מאיתנו שלא מהתחום. אחסון אתרים הוא למעשה המקום שבו האתר שלנו מאוחסן לאחר שהקימו אותו וכולל שרת שעליו נמצא כל התוכן של האתר נמצא. אם עד עכשיו לא הצלחתם להבין בדיוק מה זה אומר אז זה ממש דומה לעובדה שקובץ אקסל למשל שעבדנו עליו נשמר לנו בהארד דיסק של המחשב וכל פעם שאנחנו רוצים לעבוד עליו אנו ניגשים אליו דרך ההארד דיסק שלנו. אז גם בכל פעם שנרצה להכנס לאתר שלנו, הגישה תתאפשר דרך אותו שרת. ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לנו לבדוק בטרם אנחנו מתקשרים עם חברה שמאחסנת לנו את האתר היות וישנם מספר פרמטרים שעלולים להשפיע על האיכות של האתר.

מהירות האתר במקומות שמציעים אחסון אתרים בזול

אז נכון, גם בתחום אחסון האתרים התחרות היא גבוהה כמו בכל התחומים של האינטרנט, וכמובן גם כאן ישנם גופים אשר יציעו לנו אחסון אתרים זול מאוד. אותן חברות אשר מציעות ללקוחות שלהן אחסון אתרים זול בדרך כלל משתמשות בשרתים שנמצאים במדינות רחוקות מעבר לים, כאשר ברוב המקרים מדובר במדינות בהן השירותים הללו יותר זולים וכך גם התקשורת עם אותו מקום היא באיכות נמוכה יותר. הדבר עלול לגרום לכך שהאתר שלכם יהיה איטי ולא יעלה מהר לגולש במקרה הטוב, ועד לכך שהוא לא יעלה בכלל במקרה הרע. מיותר לציין שזה עלול לגרום נזק רב לאתר ולחברה שלכם.

הגיבוי

נושא הגיבוי חשוב פעמיים, פעם אחת בהיבט של השרתים, ופעם אחת בהיבט של האתר שלנו. חשוב לבדוק שאתם בוחרים בחברה אשר מספקת גיבוי של האתר שלכם, שבמסגרת הגיבוי הזה הוא למעשה נשמר אחת לזמן מה. הגיבוי של השרתים של החברה הוא הדבר היותר חשוב בעניין הגיבוי, שכן עליכם לוודא כי במקרה שהשרת נופל אז לא נוצר מצב בו האתר שלכם לא זמין לגולשים, אלא יש לשרת מערכת גיבוי במתחילה לפעול ושומרת על האתרים בה זמינים לגולשים.

ישנם עוד מגוון פרמטרים כמו שטח האחסון והגדרות שונות שהשרת וחברה יכולים להציע לכם אך אלו הם עיקרי הדברים שעליכם לבדוק לפני שאתם מתחילים התקשרות עם חברה של אחסון אתרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה