איך כדאי לשמור יין

איך כדאי לשמור יין

יין

יין הוא דבר נפלא. הוא בעל ערכים בריאותיים כשאר מבצעים שתייה שלו במינון המתאים והוא יוצר אווירה חגיגית ומשדרג כל ארוחה שאותה עורכים. עבור אנשים שלא ממש מכירים את העולם הזה של יינות, התהליך של בחירת יין יכול להיות ארוך ומייגע, ולהמשיך להיות לא ברור כשאר נשארים עם יין חצי ריק ואיתו לא ממש יודעים מה לעשות. האם זורקים? האם ניתן לסגור ולהשתמש בשנית? הין בכלל מאחסנים יין טרם הפתיחה ולאחר מכן באופן יעיל? אלו הן שאלות חשובות שעליהן צריכים לדעת לתת מענה נכון, זאת כדי שהיין שאותו צורכים יישאר בצורה אידיאלית לשתייה עם הטעם המקורי שאיתו יוצר ויצא אל מדפי המכירה הרבים.

יין


לא שומרים כל יין

הדבר הראשון שאותו צריכים להבין הוא שלא כל יין הוא כזה אשר אותו ראוי לשמור, ויש יינות שלא מתיישנים באופן מחמיא וכאלה שאותם עדיף לסיים ולא לשמור סגורים לאחר שהם כבר הספיקו להכניס לתוכם חמצן שמקלקל את הטעם שלהם. איך יודעים אלו יינות עדיף לשמור לעת שבה חוגגים אירוע מיוחד ואלו יינות הם כאלה אשר אותם עדיף לרכוש על מנת לשתות בארוחה הקרובה שאותה מתכננים? כדאי לתשאל את המוכר בחנות יינות מקצועית, לשם התאמה של היין באופן כללי ושל אופן השמירה על היין בכל יתר הפעמים שמבצעים רכישה של יין.


יינות אדומים מורכבים

יינות אדומים שאותם ניתן לשמור עד לרגע המתאים הם כאלה שעבורם מומלץ שלא לבצע שמירה במקרר, זאת משום שהמקרר הוא מקום שנפתח ונסגר כמה וכמה פעמים בכל יום מחדש. דבר זה הופך את הטמפרטורה ללא אחידה ואת המקרר זה למקום לא אידיאלי לשמירה של יינות אהובים ויקרים. מה כן ניתן לעשות? ישנם מקררים אשר נועדו ליין, ויש אנשים שלהם יש באופן טבעי מקום שבו הטמפרטורה נמוכה ויש את הסביבה החשוכה והיבשה לשמירה מושלמת של היין במצב אידיאלי לפתיחה ברגע המתאים. מקומות כמו מרתף, מחסן, או אפילו ארון בגדים הם מיקום יעיל במידה ולא רוצים לבצע רכישה של מקרר ייעודי.

מידע נוסף תוכלו למצוא גם באתר https://www.wineboutique.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה