מהי גרמושקה

מהי גרמושקה

מהי גרמושקה

זה די ברור לכולם כי כל בניין או מבנה אשר עבור תהליך של בנייה הוא לא כזה שהופך להיות בנוי באופן שרירותי אלא עבור הרבה מאוד שלבים טרם קבלת כל האישורים הנדרשים והמעבר אל ביצוע של הבנייה. מה שלא ממש ברור הוא כל שלב ושלב, למרותש רבים מכירים את זה העיקרי שהוא קבלת טופס 4 שאיתו למעשה עוברים אל השלב של אכלוס האנשים בתוך הבניין. לפני כל אלה, יש טפסים רבים אשר נמצאים תחת תוכנית הגשה שבה יש בקשה לקבלת היתר של בנייה. מידע בהרחבה תמצאו באתר https://shamay-mekarkein.com.

מכירים את התיק הוורוד

גרמושקה היא למעשה תוכנית הגשה אשר כוללת מסמכים נדרשים רבים עבור הגשה של היתר בנייה לוועדה המקומית לבנייה ולתכנון באזורים שונים של המדינה. היא נקראת כך בשל הצורה שבה כל המסמכים מסודרים להם בתוך קלסר שדומה במקצת לאקורדיון, למרות שיש כאלה שאר מכנים אותה גם בשם התיק הוורוד שזה למעשה הצבע של כל קלסר שכזה. נכון להיום השימוש כבר עבר להיות ממוחשב, והגשה של כל תוכנית שכזו עשית בצורה של קבצים כשאר הכינוי הישן עדיין נותר עד היום בשימוש אצל כל מי שעוסק בצורה מקצועית בעניין.

מה צריכה לכלול גרמושקה

אומנם מדובר בטפסים רבים, אבל גרמושקה היא תוכנית מאוד מסודרת אשר מפורט בה בדיוק רב כל מה שחייב להיות שם, אחרת הבקשה תדיחה ויהיה צורך להגישה עם כל תיקון וחוסר קיים. תוכנית ההגשה כוללת בסופו של דבר כמה וכמה טפסים כאשר תוכם חייב להיות טופס אשר מביא את התיאור של הנכס המדובר ותיאור הבקשה  עם שמות בעל הנכס, האדריכל ומהנדס הבניין.

באילו מקרים תדרש חוו"ד של שמאי מקרקעין בתל אביב? התשובה כאן.

הטופס הבא ברשימה הוא כזה אשר מפרט את הסוג של הבנייה שעתידה להתבצע לצד חומרי הבנייה שבהם יעשה השימוש בסופו של דבר, הטופס השלישי במספר כולל את סוג המבנה ופירוט נוסף לגבי המפרט של הנכס והחלוקה שלו עבור הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, והטופס האחרון ברשימה של הטפסים הנדרשים בתוכנית הוא כזה שכולל פירוט מלא של השטחים והחלק הנוסף הוא כזה שאר מפרט את כל אותן זכויות בנייה  עם החתימות של האדריכל ומהנדס הבניין.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה