משכנתא הפוכה למתחילים

משכנתא הפוכה למתחילים

משכנתא הפוכה

יותר ויותר מסלולי משכנתא צצים בעולם, המתאימים עצמם לקהל יעד חדש שנוצר. משכנתא הפוכה הוא אחד המסלולים החדשים, והוא מתאים לבני 60 ומעלה שהם כבר בעלי דירה.

משכנתא הפוכה


מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא למעשה הלוואה בתמורה  לנכס, ומה ששונה מהלוואה רגילה הוא שהלווה אינו מחויב להחזיר את ההלוואה כל עוד הוא גר בנכס. ללא הגבלה של זמן ויש דרישה להחזר ההלוואה רק אם אחד מבני הזוג נפטר חלילה. גם פה מומלץ לקבל ייעוץ משכנתאות חיצוני.


תנאים למשכנתא הפוכה

אין גם צורך בהחזר חודשי. לשיקול דעתו של הלווה אם להחזיר החזר חודשי, לשלם את הריבית או לא להחזיר כלום עד לפרעון ההלוואה. כמובן שניתן לשלם ולסגור את ההלוואה בכל רגע נתון ללא קנסות.

ההלוואה ניתן לכל מטרה – בין אם זה פשוט למחיה, עזרה לילדים בקניית דירה, נסיעות לחו"ל או כל סיבה אישית אחרת ללא כל קשר למצבו של הלווה.

אישור משכנתא הפוכה הרבה הרבה יותר פשוט ומהיר מלקיחת משכנתא רגילה. אישור גובה ההלוואה הוא בהתאם לגילו של הלווה ועלות הדירה כפי שהוגדרה על ידי שמאי.

הלווה רשאי למכור את הדירה ולהשכיר אותה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה