האם אפשר לאלף ארנב?

האם אפשר לאלף ארנב?

לאלף ארנב

רוצים להוציא קצת את הארנב מהכלוב אך חוששים? יש דרכים לאלף את הארנב וליהנות מארנב משוחרר שלא יכרסם לכם את החפצים בבית. אך לשם כך אתם חייבים להתאזר בסבלנות ולהיות עקביים.

כל מי מגדל ארנב בבית מכיר את הרצון לשחרר אותו מעט ולאפשר לו לטייל בבית. הבעיה היא שהארנבים ובמיוחד הארנבונים הצעירים נוטים ללעוס ולכרסם כל דבר שהם רואים וזה ממש יכול להרוס לכם את ההנאה. מלבד הסיכון הטמון בדבר לחיי הארנב.

לאלף ארנב


אז איך מתחילים?

בפעם הראשונה שאתם מוציאים את הארנב, אתם חייבים לוודא כי מדובר במקום בטוח עבור הארנב. כלומר, שאין בו חוטי חשמל, אין שם חומרים רעילים שעשויים לפגוע בארנב וכן שאין בו חפצים שאתם לא רוצים שהוא ייגע בהם. כאשר הארנב יוצא לראשונה 'לאור' הוא כלל לא מודע שיש דברים שבהם הוא לא יכול לגעת. בחרו בחדר אחד מוגן ומוגדר ושם אפשרו לו את החופש.


פזרו בחדר חפצים 'מותרים'

חשוב שתכינו לו בחדר חפצים שונים אותם הוא יכול ללעוס. אם אלו ענפי ערבה או ענפים של עץ תפוח, קרטונים בגדלים שונים ללא דיו. סלים מקש, מרבדי דשא, צעצועים טבעיים שונים ועוד. אלו יסיחו את דעתו של הארנב מהצורך ללעוס חפצים או דברים אחרים.


מאלפים

כאשר הארנב מגיע למשהו שאסור לו ללעוס, עליכם להגיד מיד 'לא'! בתקיפות תוך מחיאת כף חזקה פעם אחת. אין צורך לצעוק עליו וכמובן שלא להכות אותו. הארנב לא יבין את זה בפעם הראשונה אך ככל שתחזרו על הדבר הוא יפנים אותו בסופו של דבר.

אפשר לתת לארנב פסק זמן לאחר שלעס משהו אסור ולהחזיר אותו לכלוב. הכאה היא בכל מקרה לא אופציה לאילוף.

חשוב לדעת כי ככל שהארנב צעיר יותר, יהיה קשה יותר לאלף אותו. הוא לא יהיה רגוע, יחפש ללעוס ולכרסם גם דברים אסורים והאילוף יהיה מורכב יותר. ככל שהארנב יתבגר, הוא יירגע ויהיה הרבה יותר קל להגיע אתו להישגים.

בכל מקרה יש צורך בהרבה סבלנות, בהרבה עקביות וברצון להגיע לתוצאות. רק כך זה אכן יצליח.

המידע באדיבות אתר http://www.kupet.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה