מה עושים כשמתגלות בעיות בתלוש השכר?

מה עושים כשמתגלות בעיות בתלוש השכר?

מה עושים כשמתגלות בעיות בתלוש השכר?

תלוש השכר אמור לבטא את החישוב של המשכורת שלכם ואת כל הסעיפים הגלומים בו. התלוש הוא חובה חוקית שכל מעסיק מחויב לתת לעובדים שלו לאחר זמן מסוים מעת קבלת המשכורת. בעזרת התלוש יכול העובד לבחון את הסכום שהוא קיבל, לחשב לפי טבלת שכר מורים ולוודא כי המשכורת שלו מחושבת כיאות, והיא כוללת את כל התגמולים שהוא אמור לקבל על פי חוזה ההעסקה וההסכמים שנקבעו ביחסי עובד מעביד.

בעיות בתלוש – מתי זה קורה?

לא פעם מגלים עובדים כי יש אי אילו בעיות בתלוש השכר שלהם. הסכום לתשלום אינו כולל את כל מה שהוא אמור לכלול, ההפרשות שהיו אמורות להתבצע על חשבון המעסיק לא תמיד בוצעו כיאות על פי חוק וכן הלאה. היות ועלולות להיות בעיות בתלוש השכר חשוב מאוד כי כל עובד יבדוק את התלוש שלו בעיון, כדי לוודא כי הכול תקין ואין כל בעיה בחישובים. אמנם יש מקרים בהם העובד יוכל לשים אצבע על טעויות ולדרוש את המגיע לו. אך יש מקרים בהם העובד לא יוכל להבחין בטעויות והוא יסבור כי התלוש תקין והשכר שהוא קיבל מספק.

בדיקה מקצועית – במה היא מועילה?

אבל כאשר תלוש השכר יגיע לידיו של איש מקצוע שיבדוק אותו בצורה יסודית ומקצועית הוא עשוי לגלות טעויות בחישוב. לרוב הטעויות הללו יספרו על סכומי כסף שמגיעים לעובד אך מאיזושהי סיבה הוא לא קיבל אותם. מדובר על בדיקה הכרוכה בתשלום, אבל המציאות מוכיחה כי עובדים רבים מקבלים לאחריה החזרים והשלמות של תשלומים, וזה אומר ששווה לשלם על הבדיקה הזו, כי רק בגינה תוכלו לעלות על הסכומים שמגיעים לכם ולקבל אותם מהגוף שמעסיק אתכם. לפרטים נוספים היכנסו לאתר https://paywatch.co.il/.

לפנות בתלונה

עובד שמוצא כי תלוש השכר שלו בעייתי, שהוא לא עונה על הדרישות, והעובד אינו מקבל את הזכויות הסוציאליות שמגיעות לו על פי חוק, יוכל לפנות ולהגיש תלונה ליחידת האכיפה העוסקת בתחום העבודה. בעזרת התלונה ניתן לטפל בבעיות ולוודא כי העובד מקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לו כחוק. כל עובד זכאי לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לו!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה