מסחר יומי בשוק ההון

מסחר יומי בשוק ההון

מסחר יומי בשוק ההון

ישנן שיטות ואסטרטגיות השקעה שונות, אך מהן היא המסחר היומי. בשיטת המסחר היומי מחזיקים את המוצרים הפיננסיים (כמו למשל מניות, חוזים עתידיים, אופציות…) לטווח קצר. למעשה טווח קצר מאוד של אותו היום בלבד. בשיטה זו כל פעולות הקנייה והמכירה מתבצעות באותו יום מסחר וכל הפוזיציות נסגרות לפני סיום יום המסחר.

איך מסחר יומי עובד?

מסחר יומי מתבסס על זיהוי המומנטום של המנייה, משהו בסגנון ״לרכב על הגל״. ההשקעה במסחר יומי נחשבת להשקעה ספקולטיבית שאינה מבוססת על ניתוח מעמיק אלא על ניסיון להפיק רווחים קטנים מהמגמה הנוכחית ולסגור את הפוזיציה לפני יום המחסר. למרות הביקורת על המסחר היומי, זוהי שיטה נפוצה מאוד וגופים גדולים עוסקים בה מידי יום. כאשר היא נעשית נכון ועל סמך ניתוח טכני איכותי בהחלט ניתן לעשות רווחי הון באמצעות מסחר יומי בשוק ההון.

אז מה צריך לדעת?

חשוב לדעת שמבחינה טכנית יש צורך בביצוע פעולות מהירות באופן ישיר. בעבר מסחר יומי לא היה נגיש לכלל הציבור בגלל מגבלה טכנית זו, אך ביום בזכות טכנולוגיי האינטרנט מסחר יומי הפך להיות אפשרי ובהתאם לכך נפוץ מאוד בקרב הציבור הרחב. לצורך ביצוע מסחר יומי יש לבצע ניתוח טכני ולאתר מניות מעניינות בטרם תחילת המסחר ולהגיב מהר בפעולות הקנייה והמכירה. מסחר יומי חייב להתבצע באמצעות מערכות המאפשרות למשקיע גישה ישירה באמצעות רשתות אלקטרוניות מהירות. הוא אינו אפשרי באמצעות חדרי מסחר והוא דורש תשומת לב רבה ומעורבות של המשקיע במהלך שעות  המסחר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה