ההבדל בין משקפי ראייה למשקפי קריאה

ההבדל בין משקפי ראייה למשקפי קריאה

משקפי קריאה

משקפיים הם הצורה הנפוצה ביותר לשיפור תנאי הראייה בקרב בני האדם שראייתם פחותה. גם עדשות מגע נוצרו עם הזמן עבור אלה שלא רוצים להחזיק על אפם משקף ומשפר באופן משמעותי את חייהם של מיליוני אנשים באופן יומיומי.

שניים מהסוגים הנפוצים ביותר בקרב אוכלוסיית מרכיבי המשקפיים הם משקפי הקריאה ומשקפי הראייה. כל אחד מהסוגים פועל לטובת העין לפי הצרכים שלה ומפחית את רמת המאמץ שלה.

משקפי קריאה

אם נתמקד במשקפי הקריאה, נבין מדוע הן כה חיוניות עבורנו ומתי הזמן הנכון לבדוק האם יש צורך בהן-

משקפי קריאה יהיו קמורים, מעוגלים כלפי חוץ, בצורה כזו שתגרום לאובייקטים קרובים להיראות ברורים יותר. משקפי קריאה רבים אינם צריכים מרשם רופא ותוכלו למצוא אותם בחנויות נוחות רבות.

לרוב, משקפי קריאה יגיעו בגיל מתקדם יותר, כאשר שרירי העיניים מתעייפים מעט והקרנית מתקשה. במקרים כאלה, משקפי קריאה יקלו בזמן קריאה בעיתון, בטלפון, בטלוויזיה ואפילו בנהיגה. ניתן לציין, מחקרים רבים יעידו שעם השימוש התכוף במסכי המחשב, הטלפונים הניידים ושאר המסכים, איכות הראייה יכולה לרדת במהירות יתרה.

לעומת זאת, משקפי ראייה יהיו מיועדים עבור אנשים עם קוצר ראייה, זאת כדי לשפר את היכולת שלהם לראות אובייקטים מרוחקים יותר. משקפיים אלה יהיו קעורים, מעוקלים פנימה, דבר המסייע להתמקד באובייקטים רחוקים יותר. אדם שצריך משקפי קריאה ומשקפי ראייה לרוב יצטרך את משקפי המולטיפוקל. משקפיים שמכילות בתוכן משקפי קריאה וראייה ביחד.

אם לא עברתם בשנים האחרונות בדיקת ראייה אבל אתם מרגישים את הצורך במשקפיים, יש לכם האפשרות לקבוע תור לאופטומטריסט, אך דעו כי בדיקת ראייה יכולה להתבצע בחנויות אופטיקה שונות. כך, תוכלו להסתכל על דגמים שמעניינים אתכם וגם לגלות מה מצב הראייה שלכם. ואם כבר הזכרנו שמשקפי קריאה ניתן למצוא בחנויות נוחות, דעו שעולם המשקפיים הפך לשם דבר בשנים האחרונות וכי היום ניתן לרכוש משקפי קריאה גם באינטרנט בחנויות אינטרנטיות שונות ומגוונות.

אתם יכולים להסתכל על זה כך, בזמן שחנויות משקפיים רבות מוכרות מותגים במחירי על, חנויות אינטרנטיות יכולות לספק לכם משקפיים לא פחות מסוגננים ולא פחות אופנתיים ובמחיר שתוכלו ותהיו מוכנים להשקיע.

לסיכום, אם עזרנו לכם ולו במעט להבין האם אתם צריכים משקפי קריאה או משקפי ראייה, אנחנו את שלנו עשינו. כל שעליכם להבין הוא האם אתם מתקשים לראות אובייקטים רחוקים או קרובים. לעתים, טשטוש הראייה יכול להיות סביל, אך אם לא תקלו על עיניכם כרגע, המצב ידרדר מהר יותר. כיום, עם כל כך הרבה סגנונות של משקפיים, יהיה לכם קשה לא למצוא אפילו זוג אחד שימצא חן בעיניכם. ואם עדיין קשה לכם עם הרעיון של משקפיים, פשוט חשבו עליהם כעל תכשיט. אחרי הכל, הם באמת כאלה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה