עובש בקירות? סביר להניח שמדובר בנזילות

עובש בקירות? סביר להניח שמדובר בנזילות

עובש בקירות?

אחת התופעות המטרידות במבנים רבים היא עובש. מדובר על התפתחות של פטרייה שנוצרת כתוצאה מרטיבות. העובש יוצר ריח לא נעים ופוגם בקירות או בתקרה. במקרים בהם התופעה מתרחבת מאוד היא עלולה לפגוע גם בבריאות ואיכות החיים במבנה. ולכן במקרה ויש עובש חשוב לטפל בתופעה בהקדם כדי למנוע החמרה של הפטרייה והתפשטות נוספת. שכן כן עוד יש מים הפטרייה ממשיכה לגדול ולהתפשט.

לאתר את מקור התופעה

הדבר הראשון שחשוב לעשות זה לאתר באמצעות חברת אחזקת מבנים את מקור התופעה. מה גורם לעובש? היכן יש רטיבות שמביאה לכך שתתפתח הפטרייה הלא רצויה הזו? אם יש עובש זה סימן ברור שיש רטיבות. יש מקרים בהם העובש נוצר בגלל רטיבות ואדים בחדר, זה רווח בעיקר בחדרי רחצה בהם יש תמיד מים ואדים. אך יש מקרים בהם גם חדרים שהשימוש בהם יבש מפתחים עובש. בכל מקרה חשוב לבדוק את מקור העובש ולזהות מה גורם להתפתחות שלו. כלומר – מניין יש רטיבות במקום.

נזילה סמויה

צנרת המים מובילה מים אלינו לבית וגם מפנה אותם לאחר השימוש. כולנו יודעים שהצינורות טמונים בקירות וגם מתחת לרצפה. כל צינור עלול ביום מן הימים להיסדק או להתפוצץ. צינור סדוק הוא צינור שלא מכיל את המים בתוכו אלא מאפשר להם להתפזר סביב. דמיינו לעצמכם צינור שעובר לאורך קיר חדר השינה שלכם מתפוצץ… ברור שהמים מתפזרים סביב והתוצאה הישירה היא עובש שמתפתח במקום.

איתור מדויק ותיקון יעיל

כדי לטפל בתופעה בצורה יעילה חשוב לאתר את המיקום המדויק של הנזילה. כיצד עושים זאת? עבור כך יש מכשור מתקדם שמזהה לחות בקיר שמחזיקות בו חברות ניהול בתים משותפים לרוב. כאשר מזהים בצורה מדויקת היכן קיימת לחות בלתי רצויה ניתן לבצע את התיקון הנדרש ביעילות רבה, תוך שמירה על הרכוש ויצירת הרס מינימלי. חשוב לשים לב לכך שחברה מקצועית יודעת לבצע את הפעולה בצורה יעילה ומהירה, וכך לאפשר לבני הבית לחזור לשגרה במהירות האפשרית. בעזרת מכשור מתקדם ושיטות עבודה יעילות ניתן להתגבר על התופעה במהירות ולשמור על שלמות המבנה ללא כל נזק לאורך זמן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה