באילו מקרים תדעו שהגעתם למקרה של טיפול שורש?

באילו מקרים תדעו שהגעתם למקרה של טיפול שורש?

טיפול שורש

המאמר באדיבות: https://galshen.co.il

אנשים רבים נרתעים מביקור אצל רופא שיניים. כבר כשהיינו קטנים פחדנו מאוד מרופא השיניים ומהטיפול שנצטרך לעבור אצלו, גם ההפתעות והפרסים שקיבלנו לאחר מכן לא הורידו לנו את החששות בביקור הבא אצלו. בשונה ממנה שנהוג לחשוב, כיום הטיפול אצל רופא השיניים כלל לא כואב ברוב הגדול של המקרים.

כל הרופאים משתמשים בחומר הרדמה מקומי, כך שבמהלך הטיפול לא מורגש כל כאב. יכול להיות שהסיבה לרתיעה היא הרעש המכני מן המכשירים השונים, ורעש המקדחה שקודח לנו בתוך הפה. כדי לחסוך את הטיפולים המטרידים אצל רופא השיניים, מומלץ להגיע לביקורת לפחות פעם בשנה כדי לוודא שמצב השיניים תקין ובריא.

ישנם מקרים בהם אנו סובלים מכאבי שיניים מתמשכים ומטרידים, חשוב מאוד לגשת לבדיקה בהקדם כדי לא להגיע למצב של יהום או דלקת, וכך טיפול שורש שממנו כולם פוחדים. ישנם כמה סימני אזהרה ראשונים המסמנים לנו שיש צורך בטיפול שורש ולא סתימת חור שגרתית.

כאב חד וממוקד בשן במשך כמה ימים

אם כבר כמה ימים אתם מרגישים כאב חד וממוקד בעיקר במקום אחד בחלל הפה, זהו הסמן הראשוני לכך שככל הנראה התפתחה דלקת או זיהום חריף באחת מהשיניים. אם מדובר בכאב שיניים הנמשך ללא הפסקה ואף מתגבר במהלך הימים, מומלץ לפנות לרופא שיניים באופן מידי כדי לא להחמיר את הבעיה.

כאב ורגישות למאכלים או שתייה חמה או קרה

בזמן אכילה, שתייה ודיבור השיניים שלנו לא צריכות לכאוב או להטריד בכלל. אם במהלך אכילה או שתייה, במיוחד דברים שהם חמים כמו מרק או תה או דברים קרים כמו גלידה השיניים פתאום כואבות מאוד עד למצב של חוסר יכולת להמשיך לאכול או לשתות – זהו סימן מובהק שקיימת בעיה חמורה בשן אחת או יותר.

כאבים מטרידים בשן במהלך הלילה

אין כמו שנת לילה טובה ונעימה. אם במהלך הלילה אתם מתהפכים במיטה ולא מצליחים להירדם בגלל כאב שיניים, מומלץ להגיע בהקדם לרופא שיניים לצורך בדיקה ושיקום הפה ולא לפתור זאת על ידי משכך כאבים כזה או אחר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה