חשיבותו של ביטוח צד ג'

חשיבותו של ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג'

אין דבר בעולם כמעט שלא מצריך לעשות עליו ביטוח. בין אם מדובר ברכב, בבית ואפילו בחיים. ביטוחים קיימים עבור ביטחוננו ופיצויינו במידת הצורך. אם נתמקד בביטוח רכב, אתם בוודאי יודעים כי לרכב קיים ביטוח חובה. אל ביטוח החובה אתם יכולים לבחור אם לצרף ביטוח מקיף, אך זה יהיה בתשלום גבוה יותר ולא יהיה במסגרת ביטוח חובה.

ביטוח צד ג'

אז כשיש ביטוח חובה וביטוח מקיף, למה כל כך צריך לעשות ביטוח צד ג'?

סיפור גדול יותר ממה שהוא נראה

דמיינו לכם תרחיש כזה, יש לכם את הרכב שלכם שאתם אוהבים ודואגים לו. אתם יודעים שהוא הגיבוי שלכם ויהיה לצדכם מתי שאתם רק צריכים. אותו הרכב, אצלכם כבר שנים ואתם מחכים ליום בו תעבירו את הרכב הנאמן והישן שלכם, אל ילדכם. והנה הגיע הרגע בו הילד שלכם נכנס לרכב, עושה את סיבוב הדאווין שלו וחוזר אל החניה הפרטית שלכם. כיוון שלילד שלכם, כל עולם הנהיגה הוא די חדש, הוא שכח להרים את בלם היד והרכב התדרדר ישירות אל קיר השכנים שלכם. אחרי שהתגברתם על אי הנעימות, התנצלתם ואפיתם עוגת התחנפות, הגיע הזמן להפעיל את הביטוח. ופה, נכנס ביטוח צד ג'.

מה תפקידו של ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג', אם נפרק את כלל הביטוחים לגורמים, הוא ביטוח אשר נוגע למי שאינו מבוטח אך מושפע מהאירוע אשר נגרם על ידכם. אם נסתכל על הדוגמא שלמעלה, ביטוח צד ג' יופעל עבור השכן שהקיר שלו נהרס בעקבות התדרדרות הרכב שלכם. ביטוח צד ג' בשורה התחתונה פירושו שאתם אחראים מבחינה כספית ואישית על הנזק שגרמתם למישהו אחר או לרכוש שלהם. זה אומר שאתם אחראים מבחינה חוקית על תיקון קיר השכן ופיצויו.

למה ביטוח צד ג' נחוץ?

הסיבה הראשונה היא שתאונות קורות כל הזמן. זו המציאות. אתם אפילו לא צריכים להיות הרפתקניים במיוחד או לחיות חיים מרגשים בשביל שתקרה לכם תאונה. לא משנה כמה אתם חושבים שהחיים משעממים, הסיכונים אותם אתם עוברים הם יומיומיים. ובדיוק בגלל זה, אין לדעת מתי תאונה תקרה, או למי, או כמה אנשים עשויים להיות מעורבים. עדיף לכם להיות מוכנים ולוודא שיש לכם את הכיסוי הנכון.

הסיבה השנייה בגינה צד ג' נחוץ

העובדה הפשוטה היא שאתם פשוט לא רוצים להסתבך. פיצויי תאונות יכולות להגיע לתשלומים גבוהים מאוד. כאלו שלא תצליחו לעמוד בהם. במצב כזה, תאלצו לעבור לטיפולו של בית המשפט. כשהתאונה כבר עברה ונשכחה, אתם תישארו עם הצרות שלה והאפקטים אותם היא השאירה אחריה.

ביטוח צד ג' אולי ירגיש לכם יקר, אך עבור הסתכלות ארוכת טווח, ביטוח צד ג' יכול אך ורק להגן עליכם ולחסוך לכם הון תועפות של פיצויים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה