פעילות Odt – ימי כיף מגבשים בשילוב משחקי חשיבה לקבוצות

פעילות Odt – ימי כיף מגבשים בשילוב משחקי חשיבה לקבוצות

פעילות Odt

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר ארגונים וקבוצות אשר משתמשות בשיטת ODT במסגרת ימי כיף. שיטה זו אשר מוכרת בשמה המלא Out Door Training, מדברת למעשה על ימי גיבוש וכיף אשר נערכים מחוץ למקום בו פועל הארגון, במקום אחר אליו רגילים העובדים. הכוונה היא מן הסתם לשטח.

פעילות Odt

הרעיון של ימי כיף בשיטת ODT, היא לייצר אצל העובדים התנסות בשטח מתוך כוונה להכיר את היכולות שלהם, לשפר את הקשר האישי והמקצועי ביניהם, וכאמור לגבש אותם מתוך כוונה שיוכלו לעבוד ביחד בצורה אפקטיבית יותר. הרעיון הוא, שהם ייקחו את הדברים שהם למדו במסגרת אותו יום כיף, אותה התנסות ופשוט יעבירו אותה אל המקום בו הם עובדים, אל שעות הפרויקטים והתהליכים שעליהם לבצע במהלך עבודתם.

בין היתר, במסגרת ימי כיף ODT, נהוג להשתמש גם במשחקי חשיבה לקבוצות. הרעיון הוא מאוד פשוט, משתמשים במשחקים מסוגים שונים, בין אם מדובר במשחקי קבוצתיים, משחקים ענקיים, משחקי זוגות או שלישיות, אשר מחייבים סוג של חשיבה מסוימת בשביל להגיע לפתרונות. בדרך כלל המטרה היא, שהשחקנים יעבדו ביחד, בשיתוף פעולה, כך הם יוכלו להכיר אחד את השני בצורה הרבה יותר טובה כאמור, ויוכלו לקחת את אותם אמצעים ואותם דרכי פעולה בעזרתם הם עובדים ביחד, גם אל מקום העבודה, מכאן והלאה.

המשחקים בדרך כלל מתבצעים באופן כזה, שיש הדרכה מלאה של המפעילים, בדרך כלל הרעיון הוא שלצד השיתופיות יש גם מימד של תחרותיות, ואם אפשר, אז משלבים בתוך המשחק דברים שקשורים לתחום העבודה, בין אם זה אומר תהליך קבלת החלטות, עבודה בלחץ וכדומה, כלומר תכונות שנדרשות מהם בזמן העבודה.

חשוב להדגיש, נכון לבצע משחקים כאלה, נכון להציע אותם במסגרת ימי כיף וגם סדנת ODT לימי הולדת , אך הם לא אמורים להיות הדבר היחידי, כלומר, היום הזה אמור להכיל עוד שורה ארוכה של דברים שגם יעזרו לחבר'ה להתגבש אך כמובן גם יספקו להם הנאה. בסופו של דבר, מדובר ביום כיף ולא ביום עבודה שנראה שונה במעט מיום רגיל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה