ביג שוט: בואו ללמוד כל מה שאתם מה שאתם צריכים לדעת על לימודי שוק ההון

ביג שוט: בואו ללמוד כל מה שאתם מה שאתם צריכים לדעת על לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון

בעבר, כל מה שהיה מיועד קשור לעולם של שוק ההון היה מיועד בעיקר לאנשים שרוצים לעסוק בתחום באופן מקצועי, ברוקרים, יועצים וכדומה. אפשר לומר שמשנות השמונים וביתר שאת משנות התשעים, זה כבר לא כך. לצד אנשי מקצוע שעוסקים בתחום, אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים פרטיים שעוסקים בו בתחום בצורות שונות, לצרכיהם האישיים.

על כן אנחנו יכולים להבין מדוע לימודי שוק ההון הפכו להיות מאוד פופולאריים, בין אם זה במסגרת לימודי תואר, תעודה או לימודים כלליים יותר. במסגרת לימודים אלה, אשר נלמדים במכללות ובתי ספר מקצועיים, דוגמא ביג שוט ואחרים, אפשר ללמוד מגוון רחב של דברים שקשורים לשוק ההון.

בין היתר, הלימודים כוללים היכרות קרובים עם מילון המושגים של שוק ההון, מילון אשר מי שאיננו מכיר את התחום ואיננו מתמצא בו, סביר להניח שגם אם הוא נחשף למושגים דרך אתרי אינטרנט או מוספי כלכלה, עדיין זה ישמע לו כמו סינית, במקרה הטוב.

מדובר על מונחים כמו אופציות, אגרות חוב, קרנות נאמנות, שורטים, השקעה לטווח קצר, השקעה לטווח ארוך ריביות ועוד. צריך להסביר, כל מונח כזה מאפיין התנהלות כלכלית מסוימת אשר בא לידי ביטוי בשוק ההון עצמו. לכן יש חשיבות לדעת לזהות את המושג, להבין את ההקשר שלו וכמובן לדעת כיצד להתנהל ברגע שאנחנו שומעים אותו.

במסגרת לימודי שוק ההון של ביג שוט, אז לומדים להבין את מילון המושגים של ההון במובן הנרחב שלו. לא רק מה זה כל ביטוי, אלא כיצד הוא בא לידי ביטוי, ובאופן מתקדם יותר, מבצעים הדגמות שונות בשביל להבין את ההקשר שלו במובן הרחב. למשל, לוקחים את שוק המניות ומנתחים אותו פי משמעויות שונות, בין אם זה מניות מיעוט, מניות רוב, ועוד.

כל מי שעוסק בשוק ההון כגיא ברנד למשל וכל מי שמבקש להיות חלק ממנו, חייב להכיר את המושגים ואת ההבדלים ביניהם, בשביל שהוא יוכל מלבצע את ההשקעות שלו בצורה חכמה ולדעת כיצד לנהוג עם הכסף שלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה