5 יתרונות של רכב חשמלי

5 יתרונות של רכב חשמלי

רכב חשמלי

האם אי פעם חשבתם לשדרג את חווית הנהיגה שלכם ובכלל את אורח חייכם באמצעות רכב חשמלי? אם אתם רוצים לשמור על הסביבה וגם על הכיס – כדאי שתכירו כמה יתרונות בולטים המתאפשרים בעת שימוש ברכב חשמלי.

רכב חשמלי

רכבים חשמליים שהחלו לצבור תאוצה בשנים האחרונות, מציעים מגוון יתרונות שחשוב למנות. לפני שנסביר אודות היתרונות הבולטים בשימוש ברכב מסוג זה, חשוב להכיר את הדרך בה פועלת מכונית חשמלית הידועה גם בשם – מכונית היברידית:

רכבים חשמליים הם כלי רכב שנודעו לאפשר נסיעה באמצעות אנרגיה חשמלית שאינה מבוססת על צריכת דלק. הרכב נוסע באמצעות אנרגיה כימית שאצורה בתוך מצברים נטענים. הטענת הרכב נעשית באמצעות סוללת ליתיום שנמצאת בתוך המכונית וזאת על ידי שקע חשמל ביתי סטנדרטי.

באמצעות הטענה מלאה, יכולים רכבים חשמליים להגיע למהירות של 200 קמ"ש בפחות מ 5 שניות תוך נסיעה רצופה לאורך 350 קילומטרים בממוצע. רכבים המונעים על ידי חשמל או בעירה פנימית, הם כאלה מכונים גם רכבים  היברידיים, בזמן שכיום חברות כמו טסלה, סיאט, טיוטה ושאר יצרניות רכבים, משיקות מכוניות חשמליות מעולות ורכבי פנאי מפנקים וחכמים.

 5 יתרונות של רכב חשמלי:

כמו שתוכלו לקרוא גם במגזין רכב חשמלי, רכבים חשמליים מספקים כמה יתרונות בולטים, ביניהם:

חסכון בעלויות דלק – בשל כך שרכבים אלה ממנועים על ידי חשמל, נהגים יכולים לחסוך משמעותית הוצאת דלק. 

נסיעה חלופית – רכבים אלה אמנם פועלים על ידי מצבר חשמלי, אך בהינתן מצבר ריק ניתן לבחור בהנעה ונסיעה על ידי דלק.

נסיעה ארוכה יותר – בזמן שברכב רגיל לאחר 200 קמ"ש בממוצע יש לבצע תדלוק נוסף, ברכבים היברידיים אפשר לנסוע למרחקים ארוכים יותר ללא צורך בתדלוק.

שמירה על הסביבה – בשל היות הרכב חשמלי וכזה שאינו פולט עשן, ניתן לשמור על הסביבה ובכך לחיות חיים בריאים יותר.

חווית נהיגה – רכבים חשמליים מציעים לנהגים חווית נהיגה יוצאת דופן ללא רעש, זיהום ופליטת עשן. בכך ניתן לשדרג את איכות החיים ובדרך גם לשמור על הסביבה. בשל כל אלה מומלץ לסקור ולבחור רכב חשמלי.

קראו גם על: יונדאי איוניק ev

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה