עוברים לגור בתל אביב? מה כדאי לכם לדעת?

עוברים לגור בתל אביב? מה כדאי לכם לדעת?

לגור בתל אביב

כל אדם צריך לחיות תקופה בתל אביב, אם על מנת לחוות מיני מדינה בתוך מדינה, אם על מנת להכיר קצב חיים אחר ואם על מנת לחוות חוויה אחת גדול שעבור כל אחד היא מעט שונה. רגע לקראת המעבר יש כמה דברים שאתם צרכים לדעת, ולו על מנת להיערך כראוי ולהבין למה לצפות. שנתחיל?

חנייה

בין אם עומדים לגור בפלורנטין או לחלופין באזור היוקרתי: רובע 3 תל אביב, רצוי לדעת שאם אינכם חייבים להחזיק ברכב צמוד, פשוט הימנעו מכך. מדוע? אתם מוזמנים לחיות שבוע ימים במרכז העיר עם רכב, בכדי להבין די מהר שחנייה היא מצרך נדיר, בזמן שהתחבורה בעיר פשוט עובדת נהדר, כך שגם ניתן לחסוך דלק וביטוחים וגם להתנהל באופן הרבה יותר נוח, רגוע ואף ירוק.

תרבות

בעיר ת"א אתם עומדים להיות הרבה יותר תרבותיים, ולו כי הכול כ"כ זמין. בת"א יש שלל הופעות, הצגות, סדנאות, ירידים, הרצאות וחוגי בית, כך שקשה לא למצוא את עצמכם מתחברים ונהנים ממבחר הופעות שמתרחשות במרחק הליכה. מהי המשמעות? הכניסו לרשימת ההוצאות החודשיות את קטגוריית "תרבות".

לגור בתל אביב

החופש לגלות את עצמכם

נכון שבעיר ת"א קיים שפע של אופציות תעסוקה ונכון שאנשים נוהרים אליה מכל רחבי הארץ על מנת לעבוד במשרד כזה או אחר, אך דווקא בעיר ת"א ישנו החופש לעשות חושבים מחדש – לבחון מה באמת רוצים לעשות, וזאת כי מדובר בעיר שמהר מאוד מבהירה שכאן הכול מותר, כל עוד הדבר אינו פוגע באף אחד. מכאן שאם רק תתחברו להוויה, אתם עשויים לשנות מסלול – להפוך מאנשי הייטק לטבחים, מאנשי עסקים למדריכי גלישה וכדומה. מדובר בהזדמנות להביט פנימה – נצלו אותה!

מקבלת את כולם אך לא מתאימה לכולם

לצד העובדה שהעיר ת"א הינה עיר אדירה, צריך להבין שהיא לא מתאימה לכולם, במיוחד אם מקום העבודה אינו באזור ואין חברים ובני משפחה שקרובים פיזית. מהו הקשר? הן הגודל של העיר והן העובדה שיש בה שלל מקומות בילוי עשויים לגרום לאנשים לחוש בודדים. עם זאת, אם רק מבקשים לנסות, מהר מאוד מגלים ששפע האטרקציות מייצרות חברויות חדשות.

לגור בתל אביב

התכוננו להוציא יותר

עומדים לגור בעיר אצל בני משפחה או עם כמה שותפים? קחו בחשבון שאתם עדיין עומדים להוציא לא מעט, וזאת כי עם כל השפע שמסביב קשה לחסוך. בכול פינה תמצאו סופר שכונתי, בית קפה נחמד, מסעדה חדשה שחייבים לנסות, הופעה חדשה שהגיעה לעיר, חנות בגדים שמושכת להיכנס, דוכן מיצים בשלל צבעים ובאופן כללי קיימים אינספור מוקדים שיגרמו לכם לעצור, ליהנות ולשלם, כך שאם מבקשים לגור בעיר, מוטב להגדיר תקציב חודשי עבור הוצאות שמוגדרות כ"בילויים".

העיר המושלמת לספורט

אם במשך שנים אתם מדברים שתתחילו לעשות ספורט, הרי שמעבר לעיר ת"א עשוי לגרום לכם לעמוד בהבטחה. בת"א הרבה יותר קל להתנייד בהליכה, יש בכול מקום מסלולי אופניים, קיימת טיילת מדהימה, ישנו פארק הירקון שמקל להצטרף אל קבוצות ריצה ובאופן כללי ניתן להרגיש בנוח לעבור לנעלי ספורט, לשים אוזניות על הראש ולבחור באחד מהמסלולים.

בעד ונגד גידול ילדים בעיר

לבסוף נציין שרבים טוענים שאין זה הגיוני לגדל בעיר ילדים, אך הכול תלוי במיקום המדויק ובנתונים של היעד החלופי. כמו כן, לצד האידאל שהילדים יגדלו קרוב לטבע, גם חשוב שהם יהיו חשופים לשוני שקיים בין בני האדם, כך שבין היתר העיר ת"א מלמדת שיעור חשוב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה