איך מעריכים נזק לרכב אחרי תאונה

איך מעריכים נזק לרכב אחרי תאונה

הערכת נזק לרכב אחרי תאונה

תאונות הן דבר בלתי נמנע כמעט, כשאר יש אמצעים אשר אמורים למתן את התופעה הזו אם על ידי אכיפה של החוקים של התעבורה על ידי משטרת התנועה ואם על ידי יצירה של תשתית עד כמה שיותר בטוחה בכל אותם הדרכים שבהם כלי רכב עוברים כל הזמן. למרות הכל תאונות הן דבר שיקרה לכל נהג לכל הפחות פעם אחת בחיים, וגם אם זה לגמרי לא אשמת הנהג עדיין תהיה תוצאה של רכב שנתקל בנזק ואותו יש לתקן עם פניה לחברה המבטחת. איך בדיוק מעריכים את הנזק שנוצר לרכב לאחר התאונה? כאן שמאי רכב נכנס אל התמונה ודואג לכל השאר.

פונים אל שמאי רכב – למה

כאשר רכב היה מעורב בתאונה צריכים לדעת מה הנזק שנגרם ולפיכך את העלות עבור התיקון של הרכב הזה. דבר זה נעשה מול חברת הביטוח אשר שולחת את השמאי מטעמה למבוטח. גם המבוטח יכול לבחור להביא מטעמו שמאי, במידה ונראה לו כי ההערכה והדוח אינם מהימנים דיים.

האפשרות השנייה היא כאשר רוצים לקבוע את המחיר השוק עבור רכב קיים, משומש

האפשרות השלישית היא עבור קביעה של ירידת ערך של רכב בעקבות סיטואציה של תאונת דרכים.

האפשרות הרביעית היא בעבור שומה של ליקויים ברכב חדש או משומש.

האפשרות החמישית היא בעבור חקירת תאונה שבה רוצים לקבוע את החבות של הצדדים המעורבים בה.

מפיקים דוח יסודי – מה נבדק ומבוצע

הבדיקה שאותה מבצע שמאי רכב מומלץ היא כזו שצריכה להיות מורכבת ובצורה מאוד יסודית, החל מבדיקת נרחבת עבור היקף הנזק עבור הרכב, מבחינה חיצונית ופנימית  עם בחינה מדוקדקת של כל אחד מחלקי הרכב. לאחר מכן מתקבל דוח שמורכב מחוות הדעת של השמאי כאשר הדוח הזה מכיל את היקף הפגיעה, את עלות התיקון ואת הערכת שווי הרכב בעקבות הנזק שנגרם. הדוח הזה משפיע על יכולת המכירה של הרכב בעתיד ועל סכום הכסף שאותו המבוטח יהיה מסוגל לקבל מחברת הביטוח, ומכאן החשיבות הראשונה במעלה של העבודה המקצועית של השמאי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה