כך תתלבשי בעונות המעבר

כך תתלבשי בעונות המעבר

אופנת נשים

בגדול, העונות בישראל מתחלקות לשתיים עיקריות (חורף וקיץ) ועוד מספר ימים ביניהן, אשר החזאים נוהגים לכנות אותן "עונות מעבר". בפועל, בינן לבין עונות המעבר בשאר הארצות בעולם – אין שום דמיון. אבל, גם בימים הספורים האלה, את צריכה להתלבש בצורה המתאימה למזג האוויר ושגם תהיה אופנתית ואלגנטית.

בנוסף לאלרגיות הנפוצות בעונות המעבר, עונות אלה מאופיינות בעיקר בחילופי מזג אוויר לאורך היום. שינויים אלה מוציאים אותך מהבית בגופיה ומכנסיים קצרים ומחזירות אותך לשם רועדת מקור, או כשאת יוצאת בבוקר לבושה בביגוד חם ומגפיים (מה, לפני שנייה היה חורף, לא?) ומוצאת עצמך בצהריים מתמוססת מחום ונוטפת זיעה…

לנוחותך, הנה מספר טריקים שיסייעו לך לצלוח את הקרוסלה המוטרפת של חילופי מזג האוויר בעונת המעבר:

לא באקסטרים –  מעיל? בגד קצר וחשוף? עונות המעבר הן לא הזמן המתאים לבגדי נשים האופייניים לעונות המובהקות (קיץ וחורף) מאחר והם קלים מדי או חמים מדי.

שרוולים – העדיפי חולצות בעלות שרוולים הניתנים לקיפול. כך תוכלי להתאים את אורך השרוול למזג האוויר ולשינויי הטמפרטורות שלו. לחלופין בחרי בגד עם שרוולים ארוכים, אך דקים. טיפ זה, אגב, רלוונטי גם לימי הקיץ, בהם את יוצאת ונכנסת מתוך ואל אזורים ממוזגים.

לא שמלות או אוברולים – בגדים "שלמים" בחלק אחד אינם מאפשרים לך את הגמישות של הורדת פריטי לבוש מחממים, כשמזג האוויר מתחמם במפתיע. העדיפי למשל את השילוב של מכנסיים/חצאית וחולצה.

מראה השכבות – מראה השכבות האופנתי מתאים בול לעונות האלו, מאחר והוא מאפשר לך להשיל (או להוסיף) פריטי לבוש בהתאם למזג האוויר המשתנה.

נעליים –  גם כאן, מומלצת בחירה בשביל הזהב: לא סנדלים או מגפיים, אלא נעליים סגורות, בדוגמת סירה, למשל.

תיק – כן, אותו אקססורי שאת נושאת איתך לאורך כל שעות היום והערב. הכניסי לאחד התאים שבו קרדיגן אופנתי (בצבע ניטראלי שמשתלב עם כל הבגדים שלך) או צעיף גדול, שתוכלי להתעטף בו בשעות הערב הקרירות.

מספר פריטי חובה לעונות המעבר:

קרדיגנים – קרדיגנים דקים וצבעוניים יכולים להיות תוספת מחממת לערבים המתקררים, בנוסף להיותם תוספת נחמדה ואופנתית ללבוש שלך באופן כללי.

צעיפים – צעיף גדול מהווה אקססורי צבעוני שמגוון את הלבוש שלך, או, במקרה של התקררות פתאומית, לשמש כ"שאל", העוטף את כתפייך המצטננות.

חצאיות מקסי – חצאיות המקסי, אשר חזרו לאופנה בשנים האחרונות, מהוות פתרון אופנתי, המאפשר לך ללכת על בטוח. חצאית מקסי משתלבת נהדר עם נעלי סירה, עם גרביונים מתחתיהן או בלעדיהם.

נעלי סירה – נעליים שטוחות, סגורות ונוחות, אשר משתלבות בצורה מושלמת כמעט עם כל סגנונות הלבוש ובכל העונות.

ניתן כמובן להעשיר את המראה עוד יורת בעזרת אקססוריז לנשים אבל זה כבר למאמר נפרד…

בקיצור:

הקיץ עומד להסתיים… הערבים יהפכו לקרירים יותר, והחזאים יודיעו שעונת המעבר החלה. זה הזמן ללמוד כיצד להתלבש נכון.

קיראי גם – כיצד פריט אחד יכול לשדרג לך את ההופעה?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה