מיינדפולנס: למי זה מתאים?

מיינדפולנס: למי זה מתאים?

מיינדפולנס: למי זה מתאים?

אבי המיינדפולנס המודרני מגדיר מיינדפולנס באמצעות המשפט הקצר והקולע בצורה פשוטה ומובנת: “לשים לב באופן מסוים: מתוך כוונה, בהווה וללא שיפוטיות

מיינדפולנס או בתרגומה החופשי לעברית הינה קשיבות. מתאימה לכולם. בכל הגילאים ובכל הטייטלים. מידע נוסף תמצאו ממש כאן https://mindfulness4u.co.il.

שימו לב לעצמכם – מי שלא תהיו

המשמעות הפרקטית שלה הינה לשים לב לעצמנו ולאופן בו אנו תופסים סיטואציות.  אפשר לתרגל מיינדפולנס בכל רגע ורגע בחיים לאחר שלומדים את הכלים לכך, בכל גיל, בכל מין, בכל צבע ובכל רגע.

קודם כל למדו לשים לב לכל סיטואציה בחיים שלכם

לא משנה איזה סיטואציות אתם חווים בחייכם, תשומת לב היא מרכיב משמעותי בכל פעולה איכותית. תשומת לב היא מרכיב חיוני בהצלחה. בכל סיטואציה, בכל רגע בחיים, תרצו שימו לב לעצמכם ולפעולות שאתם עושים בחיים, שימו לב בכל פעולה שאתם עושים, בכל סיטואציה ובכל שעה ביום וכן בלילה.

בכל סיטואציה ובכל גיל בחיים הורידו מעליכם את השיפוטיות

שיפוטיות וביקורת כאלו חונקות כל אפשרות לשינוי. הם עוצרים אותנו מלהתקדם. לכאורה הם מאירים את מה שלא בסדר כדי שנשפר, אך למעשה הנוקשות והנחרצות שיש בהם עוצרת אותנו מללכת קדימה ובאמת לעשות שינוי. משפטים כדוגמת: “זה לא בסדר שאני לחוץ עכשיו”, “אני חייב להירגע”, “איך היא עושה לי דבר כזה?” הם משפטים שאינם צריכים להיאמר לפי תורת מדיטציית מיינדפולנס. הורידו את המילים הללו בצירופים האלה מהלקסיקון שלכם וכבר תחושו בשינוי כמו במהלך טיפול בהתקפי חרדה המפחית לחצים.

ללא הבדל של דת, גזע או מין – תשומת לב רכה ומקבלת של עצמכם, באופן עיקבי ומוחלט

במיינדפולנס אנחנו משתמשים בתשומת לב רכה ומקבלת. תלמדו להשתמש בכלי היעיל הזה ביום יום שלכם ותרגישו בהבדל המשמעותי.

תשומת לב שרואה את מה שיש עכשיו ומקבלת אותו כפי שהוא. גם את השיפוטים שמגיעים באופן טבעי אנחנו רואים, וגם אותם מקבלים. הרכות והקבלה מאפשרות לנו לראות את הדברים כפי שהם, וגם להרפות מהם. לראות את השיפוטיות שלנו עולה, לקבל אותה כפי שהיא, ואז להרפות ולתת לה לעבור.

למרבה הפלא, דווקא תשומת הלב הרכה והמקבלת מאפשרת לשינויים להתרחש באופן טבעי. השינויים החיובים האלה הם החיים שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה