רכישת דומיין – איך תעשו זאת נכון?

רכישת דומיין – איך תעשו זאת נכון?

רכישת דומיין

כל מי שעמל על אתר האינטרנט העסקי שלו כבר מבין עד כמה חשובה בחירת דומיין והיום, ככל שהשוק פתוח יותר לתחרות, ניתן לרכוש דומיין בקלות רבה ובמחירים אטרקטיביים ביותר, של עשרות שקלים לשנה בלבד. עם זאת, רבים עדיין אינם בטוחים מה הדרך הנכונה והטובה ביותר לעשות זאת, וחוסר הידיעה הוא מתכון בטוח לטעויות. אם כן, רגע לפני שאתם ניגשים למלאכת רישום הדומיין וחיבורו לאתר שלכם, התחילו דווקא במחשבה על הכתובת שהייתם רוצים להצמיד לאתר שלכם. בסוגיית השם רצוי לזכור שכתובת פשוטה יותר תבטיח שהלקוחות שלכם יזכרו אתכם בקלות רבה יותר ויצליחו למצוא אתכם שוב בכל רגע שבו יצטרכו. דומיין פשוט וקליט גם יקל עליכם לכוון לקוחות לאתר, שכן כתובת מורכבת, ארוכה או מגושמת היא כתובת שהלקוחות שלכם עשויים להיות מתוסכלים בניסיון להקליד אותה נכון. פשטות היא מילת המפתח.

טיפים נוספים לקראת בחירת הדומיין

אתרים שונים מציעים לכם כיום אפשרות לרכישת דומיין עם סיומות שונות, החל מהסיומת הקלאסית (co.il) ועד לסיומות שונות ומגוונות. חלק מהסיומות מיועדות לארגונים מאוד מסוימים כמו עמותות (org) או משרדים ממשלתיים (gov) אך ישנן סיומות שמתאימות גם לעסקים פרטיים מסוגים שונים כמו net, info וכיו"ב. באתרים השונים תוכלו לא רק לרכוש דומיין אלא גם לוודא את זמינותו או לקבל רעיונות לשמות דומיין אחרים שעשויים להתאים. בנוסף לכך, כשאתם בוחנים אפשרויות לכתובת עצמה נסו להימנע מאותיות שעשויות לעורר בלבול משום שהן נשמעות כמו אותיות אחרות (M ו-N למשל), שכן דמיון זה עשוי להוביל לקוחות לכתובת שגויה, מה שיקשה עליהם לאתר אתכם.

חיבור הדומיין לאתר שלכם

לאחר שבחרתם דומיין פשוט ונוח וביצעתם רכישה דרך אתר אמין וטוב, כל שנותר לכם הוא לחבר את הדומיין לאתר שלכם – ולצאת לדרך. במערכות ניהול תוכן כמו וורדפרס ואחרות תוכלו לקבל הנחיה איך לעשות את זה בעצמכם, ואם אינכם בטוחים או שאתם מעדיפים להיעזר באדם מקצועי שיעשה את זה במקומכם אתם בהחלט יכולים לעשות את זה. זה יחסוך לכם לא מעט זמן והרבה מאוד כאבי ראש, וגורם מקצועי יעשה את זה בקלות רבה. מה שבטוח זה שלאחר חיבור הדומיין לאתר שלכם תוכלו לצאת לדרך, לעצב את האתר ולהפיץ אותו ברשתות החברתיות ולקדם אותו במנועי החיפוש בעזרת seo, מה שבסופו של דבר יביא לתנועה משמעותית לאתר וכתוצאה מכך גם לחשיפה מוגברת ולמכירות, שהן היעד השיווקי העיקרי, לא?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

תגובה אחת

  1. izhakagam@gmail.com'
    איציק עגם הגב

    קבלו עוד טיפ ממני, לפני רכישת הדומיין חדש תוכלו אולי לבדוק על רכישת דומיין בעל וותק של כמה שנים.
    תהליך זה עוזר לקידום האורגני.
    תהנו

השארת תגובה