יתרונות של עבודה באירופה

יתרונות של עבודה באירופה

עבודה באירופה

מספיק שאדם קרוב יספר לנו שהוא עובר לעבוד באירופה, על מנת שנהיה בטוחים שהוא עומד להסתדר כלכלית לשארית חייו, גם אם בפועל הוא רק הולך להיות פועל ייצור או מנקה חלונות, וזאת כי יש משהו קסום במונח "אירופה", במיוחד עבורנו הישראלים, ואכן לא הכול מצוץ מהאצבע, אירופה בהחלט מחזיקה בשם טוב ואף באופן מוצדק – ברשותה מטבע מקומי חזק ויציב, היא עורכת עסקאות ענק, מקדמת את הטכנולוגיה וכמובן מציעה תפאורה מאוד מרשימה. מכאן בין אם עומדים לעבוד באירופה במשך תקופה קצרה או ארוכה, הרי שללא ספק מצויה הבטחה מאחורי היעד הרחוק והמרשים, הבטחה ששווה בדיקה, אם רק ניתן.

לא לכל אחד

חשוב להבין שלא כל אדם יכול לעבוד באירופה – לשם כך נדרשת ויזת עבודה, ויזה שלא תמיד קל להוציא. שנרחיב? ובכן אם מדובר באדם שאינו מחזיק במקצוע נדרש, הוא יתקשה מאוד להשיג אשרת עבודה. מה עושים? קיימות מספר אלטרנטיבות. אופציה אחת היא להירשם כסטודנט במוסד אקדמי מקומי, צעד שמאפשר ליהנות מאשרת עבודה עבור סך תקופת הלימודים. אופציה שנייה היא להגיש בקשת אשרת עבודה דרך חברה מקומית (אך אז יתאפשר לעבוד אך ורק בה) ואילו אופציה נוספת היא להשיג דרכון אירופאי, וזאת ניתן להשיג באמצעות מספר אפיקים. אחת מהאופציות היא לברר האם אתם מחזיקים בשמות משפחה מתאימים – שמות המשפחה שזכאים לדרכון פורטוגלי. אם כן, יש סיכוי טוב שתשיגו אזרחות ודרכון פורטוגלי ומכאן שגם אשרת עבודה בכל יבשת אירופה.

עבודה באווירה אחרת

ידוע שבארץ הכול הרבה יותר לחוץ, אך מי שגר פה ולא מכיר משהו אחר, עשוי שלא להבין במה מדובר. עם זאת, אם רק מנסים לעבוד באירופה, ולו לתקופה קצרה, מהר מאוד מגלים שניתן לחזור הביתה מיום עבודה מבלי להיות לחוצים ממה שקורה בדרום, מבלי להיות לחוצים מהחדשות של השעה חמש, מבלי להיות עדים לריבים על חנייה ולצפירות כעוסות בדרך הביתה וכדומה, כי באירופה כמו באירופה הכול הרבה יותר רגוע, ואת הרוגע הזה אנשים מוזמנים להכניס פנימה לתוך היום יום – אל תוך התא המשפחתי, וזהו יתרון מאוד משמעותי.

רכישת שפה

כאשר עובדים באירופה יש לשים בצד את שפת האם ולהתחיל להתחבר לאנגלית, ופה מי שזקוק לריענון, זוכה לשיעור פרטי בחינם, כי אין כמו לתרגל שפה יום יום על מנת לספוג בתקופה קצרה אנגלית ברמה מאוד גבוהה. באותה נשימה נציין שאם עוברים לאירופה עם הילדים, הרי שהם ירוויחו בגדול – יקלטו באופן מהיר שפה חדשה ומאוד חשובה, כך שעם החזרה ארצה הם יוכלו לשרבט ציורים בשיעורי אנגלית, ועדיין לקבל 100 במבחנים.

משפרים את קורות החיים

מי ששואף להגיע רחוק, מוטב שבין היתר יעבוד במקצוע שלוברחבי אירופה, וזאת כי כאשר המעסיק בארץ מבין שבחרו באותו אדם לייצג את החברה ברחבי אירופה (או שאותו אדם השיג בכוחות עצמו תפקיד רצוי באירופה), הוא אוטומטית יעניק לו נקודות זכות – יקדם בקלות אל עבר התפקיד הרצוי.

תנאים סוציאליים

יש הרבה דברים שאירופה יכולה ללמוד מאתנו הישראלים, אך בכול הנוגע לתנאים סוציאליים של העובדים, לנו יש הרבה מה ללמוד מהם, ועל כן טוב לדעת שלצד המשכורות הגבוהות, העובדים באירופה נהנים מתנאים סוציאליים מאוד איכותיים. במה מדובר? ובכן באירופה שכירי מעמד הביניים זוכים ל 50% החזר על סך הוצאות הילד, ל30 ימי חופש בשנה, לפנסיה שמהווה 100% מהשכר, לחופשת לידה שאורכת כ3 שנים (תלוי כמובן במדינה) וכדומה. מכאן שללא ספק יש לאן לשאוף ועד שהמצב בארץ ישלים פערים, ניתן ליהנות מעבודה ברחבי אירופה, ולו עבור תקופה, כי אחרי הכול אין כמו בארץ.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה