מה נחשב הטרדה טלפונית

מה נחשב הטרדה טלפונית

הטרדה טלפונית

אנשים רבים חושבים כי הטרדה טלפונית הינה מעשה קונדס של ילדים, או במקרה הפחות טוב, ניסיון של אדם או קבוצה לרמות אותם לצורך תרומה או קנייה של מוצר כזה או אחר. אך למעשה, חשוב להבין כי מדובר על עבירה על החוק. כאשר אדם כלשהו מקבל שוב ושוב שיחות טלפון מגורם מסוים, למרות שהוא כבר הבהיר לו כי מדובר על הטרדה – הדבר נחשב להטרדה טלפונית. ניתן לשמוע לא פעם בחדשות או על גבי המדיות החברתיות השונות, בנוגע לחברות סלולר אשר מטרידות שוב ושוב אזרחים שכבר הבהירו שהם אינם מעוניינים בשיחות מסוג זה. כמו כן, יש לזכור כי גם כאשר מדובר על שיחות לא רצויות מבן זוג לשעבר, מאדם שמטריד אתכם מינית דרך הטלפון או מכל גורם אחר, אשר הבהרתם לו כי מדובר על הטרדה והוא ממשיך – ניתן לתבוע בגין הטרדות טלפונית ולזכות בפיצוי כספי מהצד המטריד.

כל מה שחשוב לדעת לגבי הטרדה טלפונית

החוק הקשור להטרדות טלפונית חוקק בשנת 1982. החוק קובע כי כל שיחת טלפון שמטרתה להטריד, להפחיד, לפגוע או להרגיז, נחשבת תחת ההגדרה של הטרדה טלפונית והעונש על כך יכול להגיע עד ל – 3 שנות מאסר. מדובר על תביעה שניתן לזכות במהלכה בפיצוי כספי, אך מומלץ כמובן להיעזר בעורך דין מקצועי ואיכותי שמתמחה בתחום. רק עורך דין בעל ידע וניסיון בתחום של הטרדות טלפוניות, יוכל לספק לכם את התוצאות הטובות ביותר בבית המשפט. חשוב להבין כי ניתן לתבוע חברות כגון חברות סלולריות למשל, אך גם אנשים פרטיים, כגון בני זוג לשעבר שממשיכים להתקשר ולהטריד. במקרים כאלו ניתן לפעול במספר דרכים אפשריות, בין היתר בתביעות קטנות. אם למשל סכום הפיצוי הכספי קטן מ – 34 אלף ₪, ניתן לפנות לתביעות קטנות ובכך ליהנות מהליך מהיר ופשוט יותר. אך מי שמעוניין בפיצוי כספי גבוה יותר, צריך להיעזר בעורך דין לצורך הכנת כתב תביעה רגילה.

לסיכום, הטרדה טלפונית יכולה להעיק ולשבש את חייהם של לא מעט אנשים. זוהי בדיוק הסיבה שבגללה חוקק החוק, אשר קובע כי לכל אחד יש את החופש להיות מוגן מהטרדות מסוג זה.

המידע באדיבות גיל באיער, עו"ד פלילי ברמת גן

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה