ביקורת פתע של מס הכנסה – למה זה נפל עליכם?

ביקורת פתע של מס הכנסה – למה זה נפל עליכם?

ביקורת פתע של מס הכנסה

יש הרבה מאוד עסקים ובעלי עסקים אשר נפלו בגלל דברים אשר לא קשורים אל הניהול הישיר של העסק אלא בגלל דברים עקיפים כמו תקנות ורגולציה. כל מנהל חייב לתת את הדעת על כך כי פעמים רבות דווקא הגופים הממשלתיים הם אשר יקבעו האם העסק שלו ישרוד או לא. על רקע זה יש לציין כי אחד הגופים אשר הכי משפיעים על המצב של העסק זה מס הכנסה. אם מס הכנסה קובע כי אתם צריכים לשלם מס גבוה יותר מזה שתכננתם הרי שאתם בבעיה לא קטנה ועליכם להבין כי אתם נמצאים במצב לא פשוט. המצב רק מחמיר אם מס הכנסה מחליט על ביקורת פתע. ניתן לומר כי ביקורת פתע של מס הכנסה היא הסיוט של כל בעל עסק וביקורת כזאת יכולה להיות גזר דין מוות לעסק שלכם.

מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ביקורת פתע?

על כן עולה השאלה מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ביקורת פתע של מס הכנסה וכיצד אנו יכולים לפעול בכדי להתמודד עם ביקורת כזאת? התשובה היא שמה שאנו צריכים לעשות זה להגיד את האמת ובאותה מידה לפנות אל רואה החשבון שלנו אשר יגיע אל העסק ויציג למס הכנסה את כל התיקים שלנו. עלינו להבטיח כי רואה החשבון יהיה זמין להגיע באופן מיידי ועלינו גם להבטיח כי הוא יהיה מקצועי וברמה גבוהה וזאת בכדי להבטיח כי הוא ייצג אותנו בצורה הטובה ביותר שיש מול רשויות המס וישמור על הזכויות והאינטרסים שלנו בצורה הטובה ביותר שיש.

מדוע העבודה השגרתית של רואה החשבון כל כך משפיעה על ביקורת הפתע?

עליכם להבין כי ככל שרואה החשבון הוא יותר מקצועי כך הוא העבודה השגרתית שלו תהיה ברמה יותר גבוהה. ככל שהעבודה השגרתית של רואה החשבון תהיה ברמה יותר גבוהה כך ביקורת הפתע תעבור יותר בשלום. לכן יש משמעות אדירה לשאלה לאיזה רואה חשבון אנו פונים וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון כאשר אתם מקימים את העסק.

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא באתר https://bscpa.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה