למה משמשות מחיצות לבית כנסת?

למה משמשות מחיצות לבית כנסת?

מחיצות לבית כנסת

בכל בית כנסת יש אלמנטים שונים אשר באים לידי שימוש ברמת היום יום. אחד המוצרים השימושיים הוא מחיצות. מדובר על פריט שניתן להשיג אותו במגוון סגנונות ומחומרי גלם שונים. אך המטרה היא תמיד אחת ויחידה – לחלק אזור אחד לשני חלקים.

הפרדה בתוך שטח בית הכנסת

בכל בית כנסת יש צורך לבצע הפרדה. ההפרדה המרכזית היא בין עזרת גברים לעזרת נשים. אמנם יש בתי כנסת בהם עזרת הנשים בנויה מעל לעזרת הגברים כקומת גלריה. אך יש בתי כנסת אחרים בהם עזרת הנשים היא חלק מאולם בית הכנסת, והיא מוגדרת באמצעות מחיצות. מחיצות לרוב ניצבות על בסיס שיש לו גלגלים, כך שניתן בקלות יחסית לתכנן את החלוקה של השטח על פי הצורך הנוכחי. מציבים את המחיצות במקום הרצוי וכך מחלקים את השטח.

אירועים מיוחדים

מלבד חלוקת האזור עבור תפילה עושים במחיצות שימוש באירועים מיוחדים. לדוגמה בחגים או באירועים הנערכים בשטח בית הכנסת. בעזרת המחיצות ניתן לקבוע את האזורים בהם יערכו קידוש, מקום בו ישבו הגברים ויסודרו כסאות לבתי כנסת, מקום מיוחד לנשים וכן הלאה. המחיצות מאפשרות להגדיר היטב את השטח ולנהל את האירוע בצורה מאורגנת ומסודרת בהתאם לתכניות. אם כי כמובן שיש לתכנן מראש ולשקול כיצד לחלק את המקום ואיך להציב את המחיצות. המטרה היא לנצל את השטח באופן מקסימלי ולאפשר לכל אחד מהנוכחים ליהנות ממקום ישיבה נוח באווירה נעימה.

חומרי גלם, גודל ועלויות

יש מחיצות שעשויות מחומרי גלם שונים. כמובן שהדבר משפיע על העלות של המחיצה. במידה והמחיצה עשויה מעץ מלא ויקר המחיצה תהיה איכותית, כבדה וגם יקרה. אך במידה ומייצרים אותה מחומרים זולים היא תהיה זולה יותר. גם הגודל שלה משפיע על המחיר. יש מחיצות גבוהות וקטנות, רחבות וצרות ועוד.

מה מתאים?

לפני שמזמינים מחיצות חשוב מאוד לאפיין את הצורך ואת השימוש העתידי. כאשר ברור לכם לשם מה אתם רוכשים מחיצות, אילו סוגי שימוש ייעשו בהם, וכיצד יהיה לכם נוח לאכסן אותם, אתם יכולים לכוון את עצמכם להזמנת מחיצות הולמות!

לעוד מידע ודוגמאות, בקרו באתר של הוד והדר ארונות קודש

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה