מה מיוחד בשיש אבן קיסר

מה מיוחד בשיש אבן קיסר

שיש אבן קיסר

ליד קיסריה קיימת חברה ישראלית בשם אבן קיסר. חברת אבן קיסר מייצרת שיש המכונה שיש אבן קיסר. חברה זו מייצרת כבר שנים רבות את השיש הייחודי כאשר מדובר בעצם בשיש טבעי מעובד אשר מיוצר ממינרל בשם "קוורץ" שהופכים אותו למשטח דמוי שיש בעל שלל יתרונות ומאפשר שימושים שונים בו. ישנם הרבה מאד דגמים של שיש קיסר ומאחר והם מיוצרים בתהליך תעשייתי, אפשר ליצור מהם מגוון גדול מאוד של עיצובים, לצבוע אותם בגוונים שונים ולשלב בתוכם מרקמים מעניינים.

שיש אבן קיסר לעומת שיש אחר

כמו לכל מוצר, גם לדגמי שיש אבן קיסר ישנם מעלות וחסרונות;

  • אחד היתרונות הבולטים של שיש קיסר הוא המחיר, מכיוון שהשיש מיוצר בתהליך ייצור שמבוסס על מינרל שקל מאד לעבד אותו לעומת העיבוד של שיש גולמי, יש אפשרות לייצר בקלות רבה את משטחי השיש וזה גורם לכך שמחירו יהיה נמוך בצורה משמעותית.
  • שיש אבן קיסר ידוע גם בחוזק מבני ועמידות גבוהה בתנאי יובש, יתרון זה נותן לשיש אורך חיים ומראה מצוין לאורך זמן.
  • הגמישות של השיש הוא היתרון המשמעותי ביותר, ניתן לעצב אותו בצורות שונות, לשלב בו צבעים מעניינים וליישם כמעט כל חלום עיצובי.
  • החיסרון בולט ביותר של דגמי שיש קיסר הוא הרגישות לטמפרטורה גבוהה. נתון זה מהווה לכאורה אבן נגף בדרכו של השיש, מכיוון שבכל מטבח מבצעים פעולות שונות עם דברים חמים כמו בישול וטיגון. והנחת סיר רותח ישירות על השיש עלולה לגרום לו להתפוצץ.
  • חיסרון נוסף הקיים בשיש אבן קיסר הוא הרגישות לשריטות. מכיוון שמדובר בחומר מעובד אשר הוסיפו לו חומרים סינטטיים, הוא נעשה רגיש יותר ואם לא ייזהרו עליו, ניתן יהיה לראות בתוך זמן קצר שריטות מכוערות אשר מקשטות את השיש.

לשיש אבן קיסר של שיש ניר צבי קיימת ייחודיות נוספת והיא העובדה שכמעט ואין צורך להשתמש בחומרי ניקוי חזקים שמכילים חומצות שונות. ניתן להשתמש אפילו בסבון כלים רגיל אשר יעשה את העבודה ויחזיר את השיש למצבו המקורי!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה