איך בוחרים אוכל לכלבים?

איך בוחרים אוכל לכלבים?

אוכל לכלבים

כלבים כמו בני אדם נחלקים לקבוצות שונות ביניהן אופי, מראה, והרגלי אכילה. כלבים רבים הינם גרגרנים במיוחד ומחפשים בכל הזדמנות נשנוש, ישנם כלבים שהאוכל לא בראש מעייניהם, וישנם כלבים ששומרים על דיאטה קפדנית באמצעות הרגלי אכילה נכונים ופעילות פיזית שמקנים להם בעליהם. אז כיצד ניתן לבחור את האוכל הנכון ביותר לכלביכם ואיך בוחרים אוכל לכלבים? כמה עצות בהמשך.

איכות האוכל – בבחירת אוכל לכלבים חשוב לשים לב לאיכות האוכל. אוכל איכותי נחשב כזה המכיל חלבונים ובשר ממקורות חיים, והוא עשיר בויטמינים ומינרליים. מאכלים שמכילים אורז חום, חיטה מלאה, ושעורה – יהיו מאכלים עדיפים מאוכל המכיל דגנים או תירס שהם בעלי איכויות נמוכות וגם מאכלים שלא תמיד משביעים או מספקים את הוויטמינים הדרושים לכלבכם.

מחיר האוכל – אנשים רבים חוששים לאמץ כלב מפאת ההוצאות החודשיות שכוללות אוכל, משחקים, חיסונים המתבצעים פעם בשנה, ועוד. אם אתם רוצים לספק לכלבכם אוכל איכותי ולשמור על תקציב שאינו גבוהה הדבר אפשרי בהחלטה. רכשו אוכל נטול דגנים שמכיל ירקות ובעל ערך תזונתי גבוהה שמאפשר נוגדי חמצון. אוכל זה יכיל גם גזר, אפונה, סלק ובטטות. את המאכלים ניתן להוסיף לאוכל לכלבים המכיל אורז, ותירס. כלב שצורך אוכל מסוג זה יעכל את האוכל ביתר קלות ולא יפתח נטייה להשמנה.

בעיות בריאותיות – לעיתים רבות בעלי כלבים צריכים לרכוש אוכל מיוחד לכלבם שמסייע בריפוי בעיות שונות. אוכל מסוג זה מוגדר כמסייע לפתרון בעיות בריאותיות והוא מתאים לבעיות בדרכי השתן, לבעיות בכליות, כאבי מפרקים ועוד. אוכל זה יהיה יקר יותר מאוכל רגיל.

אחוזי חלבון – בחירת אוכל לכלבים צריכה להיות מבוססת גם על פי אחוזי החלבון שבאוכל. גם אם התקציב שלכם גבוה או נמוך, ניתן למצוא מגוון סוגים של אוכל לכבלים המכלים את אחוזי החלבון הרצויים. את האחוזים יש להתאים לפי גיל הכלב. לגורים חשוב שיהיו 27 אחוזי חלבון באוכל, כלבים בוגרים זקוקים ל 24 אחוזי חלבון, וכלבים בעלי בעיות השמנה או בריאות כדאי שיצרכו 22 אחוזי חלבון.

חשוב לדעת!

ברכישת אוכל לכלבים יש תמיד לבדוק את תאריך פקיעת התוקף של האוכל. אנשים רבים לא שמים לב ורוכשים אוכל שאינו בתוקף – דבר שיכול להיות לא בריא במיוחד לכלב.
בנוסף, חשוב שעל האוכל שאתם רוכשים יהיה פיקוח של האיגוד האמריקאי של רשויות בקרת המזון. גוף זה מפקח על כלל סוגי האוכל, והוא הגושפנקה שלכם שהאוכל טוב ובריא לכלבכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה