פינוי דירה – שלבים

פינוי דירה – שלבים

פינוי דירה

בבואכם לפנות דירה תעמדו בפני מספר שלבים. שלבים אלו נכונים לכל דירה באשר היא. בין אם מדובר על דירה מאורגנת ונעימה בה יש חפצים במידה סבירה, ובין אם זו דירה שמכילה כמויות עצומות של חפצים בגין אגרנות. תמיד יכלול הפינוי את השלבים הבאים. אם כי בכל דירה תהיה מורכבות שונה וקושי משלה.

שלב ראשון – אריזה

בשלב הראשון של פינוי דירה יש לארוז את כל החפצים הנדרשים. אלו שיש להעביר אותם לכתובת הבאה, או במקרים אחרים להעביר ליורשים, לאחסון או לכל יעד אחר. לרוב מדובר על חפצים שימושיים במצב תקין שיוכלו לשמש הלאה את הבעלים או אנשים אחרים. האריזה תיעשה בקרטונים בגדלים שונים ובעזרת דבק מתאים אשר יסייע לשלוט על הנעשה ולארוז באופן מאורגן ומסודר את כל החפצים שנכללים בקטגוריה של חפצים שימושיים.

שלב שני – פינוי פסולת

לאחר שהגדרנו היטב מהם החפצים הרצויים נוכל בקלות להבחין מהם החפצים שמיועדים לאשפה. בכל בית יש כמות מסוימת של חפצים שנמצאים במקום למרות שאין בהם צורך. את אלו יש לארוז כראוי בשקיות אשפתון גדולות כדי לפנות אותם מהבית בצורה יעילה ככל האפשר. אמנם מסתבר כי תהיינה התלבטויות באשר לחפצים מסוימים שלא ברור האם הם ראויים לאשפה או שהם שווים עדיין משהו. יש לקבל החלטה ולא להתלבט כיוון שחפצים שלא ברור מה מקומם יוצרים ערבוביה ומפריעים מאוד בתהליך.

שלב שלישי – פירוק רהיטים

כעת הגיע הזמן לפרק את הרהיטים הקיימים בבית. כולל ארונות, מיטות, שולחנות וכל מה שנמצא בבית. כל הרהיטים יפורקו ויפונו מהבית. בהתאם למצבם יוחלט לאן עליהם להגיע. אם מדובר על מעבר דירה הם יעברו לדירה הבאה – אם הם במצב תקין. במקרים שונים יהיה נכון למסור או למכור. ובמידה ומדובר על רהיטים ישנים במצב לא טוב כמובן שנכון יהיה להשליך אותם למרות הסנטימנטים לפח האשפה.

שלב רביעי – פינוי מוצרי חשמל

מוצרי החשמל הם שלב נוסף בהיותם כבדים וגדולים. מוצרים תקינים יש להעביר ליעד הבא. מוצרים שיצא מכלל שימוש יפונו בהתאם לחוק.

הבית ריק? מפונה? תהליך פינוי דירה הסתיים בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה