5 טיפים להפטר מהכינים ביעילות

5 טיפים להפטר מהכינים ביעילות

להפטר מהכינים

מי שיש לו ילדים, יודע כי בשלב כלשהו בחיי הילד: יופיעו על ראשו כינים. כינים, היא תופעה מוכרת ושכיחה, אשר תוקפת בעיקר ילדים. המתקפה על ראשם של הילדים, מתרחשת בשל מגע עם ראשי ילדים אחרים, אשר נמצאים בגן או בבית הספר. מלבד זאת, משחק בארגז החול, בגני שעשועים, ואפילו בתוך מרחב פנימי – עלולים להוביל להדבקה. לכן חשוב לזהות את הכינים ולדעת כיצד נפטרים מהן ואיך להיפטר מכינים.

לפני שניתן 5 טיפים טובים שיסבירו איך נפטרים מכינים, חשוב להכיר את החרק המעצבן הזה, ולהבין כי סוגי הכינה מגיע אל יותר מ 400 מינים! כינה היא חרק קטן שגודלו אינו עולה על 2 מילימטרים, שאינו קופץ ממקום למקום, אלא מטייל על הראש והגוף: מה שמוביל לגירודים עזים!

כעת נעבור ל 5 טיפים למיגור כינים:

שמירה על ניקיון – חשוב לשמור על ניקיון ראשו של הילד, ולחפוף את ראשו בשמפו נגד כינים ובתכשירים טבעיים. בחרו תכשירים המכילים רוזמרין, פוליגנוס, גרניום, ושמנים שדוחים בריחם את הכינים.

סירוק וחיסול – וודאו כי בכל יום לאחר חפיפת השיער, אתם מוציאים כינים מראשו של הילד, ישירות אל קערת מים. בכך תוכלו לחסל את הכינים שיטבעו בנוזל. את השיער מסרקים עם מסרק כינים טוב ומיוחד, אשר בשל צפיפות שערותיו, מאפשר פליית הכינים וביצי הכינים.

שימוש בחומרי הדברה – רצוי להימנע משימוש בחומרי הדברה כמו נפט או שאר חומרים כימיים. במקרה הצורך, מומלץ לפנות אל טיפול בכינים הומאופתי. בכך אפשר לרקוח תכשירים מתאימים ולטפל בבעיה, ללא חומרים רעילים.

סבלנות – בזמן שאתם מניחים על ראשכם או על ראש הילדים את החומרים המתאימים, המתינו עשר דקות עם החומר על הראש. במידה וישנן הוראות אחרת, שימו לב אליהם ואל תסטו מן ההוראות.

מיגור התופעה – עדכנו את הצוות החינוכי בבית הספר או בגנים אודות הכינים, ובצעו פעולות למיגור התופעה. חשוב כי  הורי כל הילדים בגנים ובבתי הספר יהיו מודעים להופעת הכינים ויטפלו בילדיהם בטיפול מונע. בכך תוכלו לשמור על סביבה נקייה מכינים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה