החשיבות של הסכם ממון על דירה לפני הנישואין

החשיבות של הסכם ממון על דירה לפני הנישואין

הסכם ממון על דירה

החשיבות של הסכם ממון על דירה לפני הנישואין

לא מעט זוגות אשר עומדים בפני תהליך נישואין, אינם חושבים על העתיד שלהם ואינם תוהים מה יקרה בנוגע לרכוש שלהם במידה וחלילה הם יחליטו להיפרד. האופוריה האופפת את בני הזוג טרם הנישואין גורמת להם שלא לחשוב על הכיוון של עריכת הסכם ממון ביניהם. אולם, כל זוג חייב לדעת שנישואין אשר בגינם בני הזוג הופכים להיות שותפים ברכושם, זוהי שותפות לכל דבר. כשם שבשותפות עסקית יש צורך לערוך הסכם כלשהו בתחילת השותפות בנוגע לפן הכלכלי במידה והשותפות מתפרקת, הרי שכך יש צורך לערוך הסכם בין בני הזוג על רכושם המשותף טרם הנישואין, שישמור על זכויותיהם במקרה של פרידה.

הסכם ממון- במה מדובר

כאשר מדובר על הסכם ממון, מדובר על מסמך בעל תוקף משפטי הנערך בנוכחות עורך דין ונחתם על ידי עורך דין. הסכם זה יכיל בו את כל הזכויות והחובות של בני הזוג ברכושם המשותף. כאשר מדובר על זוג אשר עתיד לרכוש דירה משותפת, או כאשר מדובר על זוג אשר לאחד מהם יש דירה משלו והם עתידים להתגורר בה לאחר הנישואין, הרי שהסכם ממון במקרה שכזה הוא קריטי. על מנת שאחד מבני הזוג לא ידרוש זכויות מלאות על הדירה, הרי שהסכם ממון צריך לקבוע מראש איזה חלק יקבל כל אחד מבני הזוג בדירה אם בכלל במקרה של פרידה בין בני הזוג. אם אין הסכם ממון בין בני זוג אשר מתייחס בין היתר לדירה אשר בבעלותם של בני הזוג במקרה של פרידה, הרי שהמאבק על הדירה יכול להיות מאוד קשה ותובעני במקרה של פרידה.

הסכם ממון על ידי עורך הדין הטוב ביותר בתחום

אם החלטתם לערוך הסכם ממון על ירושה עתידית עליכם לעשות את זה בצורה החכמה והאיכותית ביותר שיכולה להיות. הסכם הממון חייב להגן על זכויותיו של כל אחד מבני הזוג ברכוש המשותף בצורה הטובה ביותר. לכן, חשוב מאוד לערוך את הסכם הממון באמצעות עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום כמו עורך דין אורי גנור, אשר יעניק להסכם זה תוקף משפטי אך מלבד זאת, ידע כיצד לערוך את ההסכם על כל סעיפיו באופן האידאלי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה