שעוני רולקס: התפתחויות ודגמים

שעוני רולקס: התפתחויות ודגמים

שעוני רולקס

בעקבות גל ההמלצות על דגמי רולקס החדשים שהופיעו בסוף שנות השמונים, המותג לא הציג כמעט דגמים חדשים בעשור הבא. יחד עם זאת, היו עדיין כמה המלצות שחשוב היה לשים אליהן לב, בנוסף לזוג מודלים חדשים לגמרי.

ראוי גם לציין כי זה העשור שבו חברת רולקס שינתה את האסטרטגיה שלה, והתחילה לעצב אץת הדגמים שאנחנו מכירים היום. המשיכו לקרוא על התפתחויות רולקס, היכרויות עם דגמים חדשים, והחידושים שהוצגו בשנות התשעים.

הדגם שהיה אהוב על אריק קלפטון

חברת רולקס שיווקה את הדגם מאסטר יאכט במשך עשרות שנים. החברה הכינה גם שלושה דגמי אב-טיפוס של דגם ראשי זה בשנות השישים, שלא נראו כמו המוצר הסופי, ואחד מהם היה פעם בבעלות המוסיקאי האגדי אריק קלפטון.

לבסוף, בשנת 1992, רולקס הציגה את המודל מאסטר יאכט עם הופעת הבכורה שלה, והניחה את היסודות למה שהפך למותג יוקרתי של אספני שעוני רולקס. הדגם מאסטר יאכט שיתף תכונות רבות עם שעוני ספורט אחרים של רולקס באותה תקופה, כגון מארז בגודל ארבעים מילימטרים של צדפות, צמיד צדפות, לוח תזמון מסתובב, ותערובת של מדדים עגולים, מלבניים ומשולשים.

אבל כדי להדגיש את הפאר של המודל החדש, הגרסא הראשונה הייתה המרהיבה מכולם

הדגם הראשון יוצר בגווני זהב צהוב 18 קראט. חברת רולקס עיצבה אפילו את הלוח בזהב מלא עם ספרות מוגבהות במקום להתאים את העיצוב לדגמים הרבים האופייניים האחרים של שעוני הספורט שלה. מעניין לציין שהמדדים על החוגה לא היו מלאים, אבל העיצוב היה של סמני שעה בגוון שחור מלווים בהדגשים זוהרים קטנים לידם.

בשנת 1994, חברת רולקס הוסיפה שני דגמים אחרים לאוסף סדרת מאסטר יאכט: בגודל בינוני של 35 מילימטרים, ודגם לנשים בגודל 29 מיליטמרים. שתי המהדורות יוצרו גם הן בזהב צהוב 18 קראט. שנה אחת מאוחר יותר, בשנת 1995, הצטרפו לאוסף שעוני רולקס בסדרה זו דגמי חדשים בציפוי זהב כבד יותר.

ממש בסוף העשור, בשנת 1999, חברת רולקס חשפה את הדגמם האחרון של שעוני מאסטר-יאכט, מפלדת אל חלד ופלטינה בשעון אחד. כל גרסה הייתה זהה למקור, עם צמידי זהב וחוגות פלטינום.

רולקס השיקה את פרלמסטר בשנת 1992

עוד מודל חדש לגמרי שהוצג על ידי חברת רולקס בשנות התשעים היה דגם פרלמסטר לנשים. למרות שהמעצבים של שעוני רולקס אלו ייצרו את הדגמים המקוריים עם צמידים בעיצובים חדשים שהתלוו אליהם, צמיד פרלמסטר כולל חמישה חלקים מעוצבים מאוד כמו תכשיטי יוקרה.

היות ורולקס ממקמת את האוסף הזה כשעוני תכשיטי יוקרה אולטרה מפוארים, כל השעונים בסדרה זו יוצרו באופן בלעדי ממתכות יקרות וכולם כוללים יהלומים בדרגות שונות. הדגמים המומלצים כוללים:

  • זהב צהוב עם מסגרת יהלום מלא.
  • זהב צהוב עם תריסר יהלומים על הלוח הקדמי.
  • זהב לבן עם מסגרת יהלום מלאה.
  • זהב לבן עם תריסר יהלומים על הלוח הקדמי.

וזה לא הכול. רולקס ייצרה גם כמה דגמים בשנות התשעים עם צמידי טרידור, שמשלבים שלושה גוונים של זהב.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה