נהיגה תחת השפעת סם, העונש בעידן אי ההפללה באחריות

נהיגה תחת השפעת סם, העונש בעידן אי ההפללה באחריות

נהיגה תחת השפעת סם

נהיגה תחת השפעת סם נחשבת לעבירה חמורה, היות והיא מסכנת את הנהג עצמו, את הנהגים האחרים וכמובן את הולכי הרגל שמשתמשים בדרך. על מנת לאתר נהגים שנוהגים תחת השפעת סמים, המשטרה עורכת לנהגים החשודים בדיקת שתן או בדיקת דם. אך חשוב לציין, כי לעומת בדיקת הנשיפה שנעשית לנהגים כדי לאתר את רמת האלכוהול בדם שלהם, במטרה לבצע בדיקת סמים יש צורך בחשד סביר. לא ניתן לעצור כל נהג אקראי ולבקש ממנו לעבור בדיקה, אלא יש צורך בסיבה מוצדקת. עם זאת, שוטר יכול לבקש מהנהג לעשות את הבדיקה בהסכמה, אך הנהג רשאי לסרב ללא שיהיו לכך שום השלכות. לכן כמעט כל עוד תעבורה שמתמחה בתחום התעבורה, מציעה ללקוחות שלו להתנגד לבדיקה. כמו כן, במקרים רבים עורכי הדין טוענים כי לא הייתה סיבה מוצדקת לבצע בדיקת סמים לנהג, דבר שלא פעם מוביל לזיכוי מלא ולפסילת הבדיקה, למרות שהתוצאה הייתה חיובית.

נהיגה תחת השפעת סם – מה כדאי שתדעו בנושא?

יש לציין כי נהג שמסרב לעבור בדיקת סמים, למרות שהייתה סיבה מוצדקת לחשוד בו, עלול להיות מואשם בצורה אוטומטית בעבירה. לכן במקרים כאלו, חשוב להבין את הסיטואציה ומומלץ מאוד להתייעץ בצורה מידית עם עורך דין שמתמחה בתחום, עורך דין נהיגה בשכרות וסמים. נקודה חשובה שכדאי לדעת, היא ששוטר יכול לבקש מהנהג לבצע בדיקת מאפיינים. בדיקה זו כוללת הליכה בקו ישר, הבאת האצבע לאף וכדומה. מבחינה חוקית הנהג אינו מחויב לבצע את הבדיקה, ולכן יכול לסרב לה ללא שום בעיות. מצד שני, אם הוא יבחר לבצע אותה ויכשל, הוא עלול להיות מועמד לדין עקב החשד לשימוש בסמים. לכן רוב עורכי הדין מציעים להימנע מביצוע הבדיקה, אלא אם כן אתה יודעים בוודאות שתוכלו לעבור אותה. כדאי לזכור כי כל דבר שתגידו לשוטר ירשם ועלול לשמש נגדכם בבית המשפט, לכן כדאי לברור את המילים שלכם בזהירות.

לסיכום, אין שום ספק כי נהיגה תחת השפעת סם הינה פעולה מסוכנת שחשוב להימנע ממנה. כתב האישום והעונש לצידו על עבירה זו עלול להגיע לשנתיים פסילת רישיון, מאסר על תנאי, קנסות כבדים ובמקרים חמורים אף מאסר בפועל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה