כל הסיבות לעליה החדה של למידת סינית בארה"ב

כל הסיבות לעליה החדה של למידת סינית בארה"ב

למידת סינית

אם גם אתם הבחנתם בשנים האחרונות כי אנשים רבים בארה"ב בוחרים ללמוד את השפה הסינית גם אתם הרמתם גבה ולא הבנתם על מה כל המהומה – השורות הבאות במיוחד עבורכם.

אין זה סוד כי סין הינה מוקד מסחרי כלכלי עיקרי שמשנה לשנה מגלגל סכומי עתק. יתרה מכך, סין הינה המדינה המובילה בייצוא כך שכמעט כל פריט שאתם מזמנים באינטרנט או כל פריט הנמצא בביתכם מיוצר בסין ונשלח אליכם מהמדינה הרחוקה.

משכך, כל מי שהבין את הפוטנציאל האדיר הטמון במדינת המזרח הקסומה מיהר ונרשם ללימוד השפה הסינית על מנת להיות חלק ולהשתלב במסחר ובכלכלה.

אם בעבר הכלכלה בארצות הברית הייתה הכלכלה החזקה והמובילה ביותר כך שתושבי ארצות הברית לא הרגישו צורך ללמוד שפה אחרת, הרי שכיום כלכלת סין הינה בין הכלכלות החזקות והמובילות גם מול הכלכלות של המדינות המערביות. משנה לשנה ניתן לראות כי הכלכלה הסינית נמצאת בעלייה מתמדת ונחשבת למדינה המובילה בכל הקשור לייצוא מוצרים שונים.

משכך, אין זה פלא כי בעלי עסקים רבים, אשר החוש העסקי שלהם אותת להם כי אם ברצונם להשתלב בעולם העסקים הרי שעליהם ללמוד את השפה הסינית.

כך למשל, כאשר ייבואן מעוניין לייבא מוצרים או לייצר מוצרים במפעל שמקורו בסין הרי שבדרך זו הוא חוסך עלויות משמעותיות בהשוואה לייצור אותו מוצר במפעל בארצות הברית. כך הוא חוסך בעלויות הייצור ויכול לגבות עבור המוצר מחיר גבוה יותר וליהנות מהפירות. משכך, ברור מדוע כל אותם יבואנים רצו להירשם ללמידת סינית על מנת שתהיה באפשרותם את היכולת לתקשר בקלות עם בעלי המפעל והעובדים, להסביר בדיוק מה הוא צריך ומה הוא מחפש ולהימנע מטעויות או תקלות הנעוצות בחוסר תקשורת או הבנה של הצדדים.

כך גם כאשר מדובר על חברות בינלאומיות גדולות אשר מעוניינות להרחיב את שעריהם למדינות המזרח לאור הפוטנציאל האדיר הטמון בסין ולכן כדי להשתלב בשוק ברמה גבוהה ולכבוש את המטרה הרי שעליהם ללמוד את השפה הסינית ולהכיר את התרבות הסינית ולפעול במקצועיות רבה להשתלבות החברה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה