תכשיטי יהלומים יוקרתיים – האם זה שווה את הכסף?

תכשיטי יהלומים יוקרתיים – האם זה שווה את הכסף?

תכשיטי יהלומים יוקרתיים

מן הרגע שבו בני האדם גילו זהב ואבני חן הם לא הפסיקו לחפש אחר אלה על מנת להתעשר מהם ולעשות איתם עסקים. החיפוש אחר יהלומים זה עדיין דבר שמתרחש נכון לאלו ימים, ורק 11 מדינות מבצעות כרייה של יהלומים, ועד כמה שזה נראה בלתי אפשרי- המחיר של יהלומים לא נשאר יקר אלא רק הולך ומאמיר בהתמדה עם השנים.

תכשיטי יהלומים יוקרתיים הם כאלה שאותם קונים ובהם חושקים לא מעט אנשים, ולצד כל התכשיטים שנעשים הרבה יותר זולים, עולה לה השאלה האם רכישה של יהלומים היא עדיין כזו אשר מצדיקה את עצמה, לאור העלות הגבוהה של אלה ככל שהם נמצאים ברמה הכי איכותית.

יהלומים הם לנצח

אחת מן הסיבות שאנשים מאד אוהבים אבני חן, ובייחוד יהלומים, היא כי יהלום הוא חומר עמיד וקשיח שיכול להישאר באותו האופן גם לנצח. כל תכשיט שעשוי יהלומים לעולם לא יאבד מן הערך שלו, וכל עוד מדובר ביהלום איכותי, כך ניתן לצפות שהערך שלו מבחינת ניקיון, צבע, חיתוך ומשקל נותר באותו האופן לאחר שזה אובחן וצוין בתעודה גמולוגית מהימנה. כל גבר ואישה אשר רוכשים תכשיט שמקושט יהלומים איכותיים יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי התכשיט הזה שלהם ימשיך להיות מבוקש ובעל ערך הרבה יותר גבוה מאשר צבירה של נכסים אחרים.

עדיף תכשיט עם יהלום

אם כבר מבצעים רכישה של תכשיט, זה עדיף כי זו תהיה רכישה של תכשיט שבו ישנם יהלומים. אומנם דבר זה מייקר את העלות של התכשיט, אבל מן הרגע בו מצוות אל החומר שממנו עשוי התכשיט גם יהלום- כך גם היוקרה של התכשיט הזה גדלה פי כמה לפי האיכות והמשקל של אותו היהלום. זה יכול להיות יהלום גדול אחד, כמה יהלומים גדולים או שיבוץ של המוני יהלומים קטנטנים באופן שגם יוצרים עיצוב יותר ייחודי לתכשיט וגם מעלים בין רגע את הערך הכספי. מבחינה חברתית המראה נעשה ליותר יוקרתי, וכל אדם שרוצה להיראות יותר "מוצלח" פשוט עונד אחד או כמה מאלה לצד הבגדים המהודרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה