הקשר בין גמילה מקנאביס לגמילה מסיגריות

הקשר בין גמילה מקנאביס לגמילה מסיגריות

גמילה מקנאביס

ההבדל שבין עישון קנאביס לעישון סיגריות הוא מהותי. עישון סיגריות נחשב לחוקי ולממכר ולעומתו, עישון קנאביס איננו חוקי אך טמון בו פוטנציאל התמכרות קטן באופן יחסי. גמילה מעישון מקנאביס דומה לגמילה מעישון סיגריות מכיוון שבשני המצבים, ישנו קושי אשר כרוך בגמילה בשל תלות פיזית ונפשית של האדם במוצר העישון. תהליך גמילה הן מקנאביס והן מסיגריות הוא תהליך גמילה קשה ומורכב אשר דורש סיוע מקצועי. אדם המעוניין להיגמל מסיגריות או מקנאביס, חייב לפנות לגמילה מסודרת אשר תספק לו הן תמיכה נפשית והן תמיכה התנהגותית לאורך התהליך, בכדי שהוא יצלח את תהליך הגמילה.

הקשר שבין גמילה מעישון סיגריות לגמילה מקנאביס

כאמור, גמילה מקנאביס וגמילה מעישון סיגריות הן דומות מכיוון שמדובר על שני מקרים שבהם ישנו צורך להיגמל מפעולת העישון. מה שעוד דומה בין תהליך גמילה מקנאביס לתהליך גמילה מסיגריות הם: ראשית כל, מדובר על גמילה מפעולה טקסית של העישון עצמו. גם טקס העישון מספק לגוף המעשן חלק מההשפעה השלילית. השוני בפעולה הטקסית בעיקר כרוך בכך שבעוד שעבור עישון קנאביס יש צורך לערוך טקס ארוך יותר שכולל את הכנת כלי העישון, הרי שלרוב עישון סיגריות שאינן דורשות הכנה דורש טקס קצר יותר. מה שעוד דומה בין תהליך גמילה מסיגריות לתהליך גמילה מקנאביס הוא התלות הפסיכולוגית אשר המעשנים מפתחים בסיגריות או בקנאביס. התלות הפסיכולוגית קשורה הן לפעולה הטקסית והן לחומרים הפעילים שמשתחררים בגוף בעת עישון. אנשים שמפסיקים לעשן קנאביס או סיגריות, יחושו אי שקט ותופעות אחרות שונות כגון: קשיי שינה, אי שקט, רוגז ועוד.

ניסיון לריפוי עצמי

לא מעט אנשים אשר מעשנים סיגריות או קנאביס עושים זאת מתוך צורך לרפא מצוקה נפשית כלשהי אשר הם סובלים ממנה. לכן, תהליך הגמילה של אותם אנשים אשר משתמשים בקנאביס או בסיגריות לצורך ריפוי עצמאי, חייבים לכלול בהם התמודדות ממשית עם המצוקות והקשיים הנפשיים שבחייהם, על מנת שהם לא יצטרכו את הסיגריות או הקנאביס בכדי להתמודד איתם. אותם אנשים חייבים להיעזר בתמיכה נפשית מקצועית שתסייע להם.

חשוב מאוד גם במקרה של עישון סיגריות וגם במקרה של התמכרות לקנאביס לפנות לתוכנית גמילה מסודרת. כאשר פונים לתוכנית גמילה מסודרת, יש סיכוי גבוה יותר להצליח בתהליך הגמילה. תוכנית גמילה מסודרת תכלול בה במקרה של עישון סיגריות שימוש בתרופות, תחליפי ניקוטין וכמובן תמיכה התנהגותית ונפשית ואילו תוכנית גמילה לנגמלים מקנאביס תכלול בה בעיקר טיפולים התנהגותיים וניסיון לפתור את הבעיות הנפשיות שהובילו את האדם לצרוך קנאביס.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה