בית אבות, לא מה שחשבתם

בית אבות, לא מה שחשבתם

בית אבות, לא מה שחשבתם

כאשר אומרים "בית אבות", רוב האנשים מקבלים באופן אוטומטי הרגשה לא נעימה בחלל הבטן. המושג מקושר בדרך כלל למבנה ישן והרוס, מסדרונות אפרוריים ומטונפים, צוות צעקני ולא נעים וכמובן קשישים אומללים שיושבים בבדידות מוחלטת בחדרים שלהם ובוהים בתקרה. אך למעשה, יש צורך לגרש את התמונה הזאת מהראש, היות והיום רוב בתי האבות בארץ נראים אחרת לחלוטין. המגמה של היום היא לשפר ולשדרג את איכות החיים של הקשישים, לספק להם חברה, תעסוקה ויחס אישי ככל הניתן. בתי אבות ברמה הגבוהה ביותר, יעניקו לכל קשיש חדר אישי שמכיל כמובן אמבטיה ושירותים אישיים, פינת ישיבה נעימה ומיטה באיכות גבוהה. הקשיש יכול להכניס לחדר את הציוד האישי שלו, כולל טלוויזיה, מערכת סטריאו, תמונות וחפצי נוי או כל דבר אחר שירצה.

כיצד נראה בית אבות איכותי בארץ?

כאמור, בית אבות לא נראה כלל כמו התמונה האפרורית שרוב האנשים מדמיינים לעצמם. מדובר למעשה על מקום חיובי ונעים, שבו הקשיש יכול ליהנות מחיי חברה פעילים, חוגים שונים, יחס אישי של המטפלים, טיפולי פיזיותרפיה, סדנאות, הצגות ועוד. כמובן שהכול תלוי בבית האבות שאליו נרשמים, אך ברמת העיקרון בכל בית אבות יש תוכנית שאמורה לספק ערך מוסף לדיירים. ברוב המקומות ניתן למשל למצוא התעמלות בוקר שמותאמת לקשישים, שיעורי יוגה ופילאטיס, שיעורי אומנות ויצירה שונים, סדנאות מתחלפות של מנחים שונים, נסיעות משותפות להצגות או להופעות מיוחדות וכדומה. מעבר לכך, המקום אמור לספק משחקי חברה שונים לקשישים, על מנת לעודד אותם לשחק ולייצר קשרים עם שאר הדיירים. ברוב המקומות ניתן למצוא אחות שיכולה לספק ייעוץ והרגעה במקרים רפואיים שונים, פיזיותרפיסט שמספק טיפולים אישיים לכל דייר ועוד. כמובן שמעבר לפעילויות השונות, מושם דגש על תזונה בריאה ומאוזנת, אשר אמורה לספק מענה לצרכים התזונתיים של כל הדיירים.

לסיכום, בית אבות במרכז איכותי ומקצועי אמור לספק מסגרת תומכת ואוהבת לאנשים היקרים לנו. מדובר על מקום שאליו מגיעים הקשישים כדי למצוא חיי חברה, לצאת מהבדידות וכמובן ליהנות מיחס אישי וממגוון רחב של פעילויות שונות. כל אחד יכול למצוא את הפעילות המתאימה ביותר עבורו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה