איך בוחרים ריהוט למוסדות חינוך?

איך בוחרים ריהוט למוסדות חינוך?

ריהוט למוסדות חינוך

בחירת ריהוט למוסדות חינוך היא משימה לא פשוטה. לכאורה נראה כי מדובר על משימה קלילה, היות וברוב מוסדות החינוך הריהוט נראה פחות או יותר אותו הדבר. אך למעשה, מוסד חינוכי שמעוניין להשקיע בנוחות ובבריאות הפיזית של התלמידים, מחויב להשקיע את הזמן והאנרגיה הדרושה כדי לבחור עבורם את הכיסאות והשולחנות האופטימליים ביותר. מחקרים רבים שנעשו בנושא, מדגישים פעם אחר פעם את החשיבות העצומה של ישיבה נוחה וזקופה של התלמידים על כסאות לבית ספר. תלמיד שמצליח לשבת בנוח ולקבל מהכיסא את כל התמיכה שהוא זקוק לה, יצליח להתרכז בצורה טובה יותר בחומר הנלמד ולשבת לאורך זמן בנוחות וברוגע. לעומת זאת, תלמיד שיושב על כיסא שאינו מותאם לגובה שלו, ירגיש אי נוחות שתתבטא בכאבים ובתזוזות בלתי פוסקות. כמו כן, השולחן אמור להיות מספיק גדול כדי לאפשר לכל תלמיד את המרחב האישי שלו, אחרת התלמיד יחווה תחושות של צפיפות ואי נוחות מתמשכת.

בחירת ריהוט למוסדות חינוך – כיצד עושים את זה נכון?

כאמור, כל תלמיד חייב לקבל את התנאים האופטימליים ביותר עבורו, במטרה לשפר את היכולות וההישגים שלו בלימודים. כיסא נוח ויציב לצד שולחן מרווח ובגובה הנכון, הם הא' ב' של מערכת החינוך. אומנם בעבר הנושא כמעט ולא עלה לסדר היום, אך היום המודעות לנושא רק הולכת וגדלה. מערכת החינוך עושה את כל המאמצים האפשריים, במטרה לשפר את הריהוט הקיים במוסדות החינוך שלה במסגרת תקציב קבוע מראש. לכן כאשר מוסד חינוכי מעוניין לבחור ריהוט שיהיה אידיאלי עבור התלמידים, הוא צריך לקחת בחשבון את התקציב שמגביל אותו. אך היום ניתן למצוא רהיטים איכותיים ועמידים במחירים הגיוניים ומשתלמים יחסית, במיוחד כאשר מדובר על קנייה בסדר גודל של מוסד חינוכי. החוכמה היא רק לבחור רהיטים שמתאימים לממדי הגוף של התלמידים, בעלי נראות אסתטית וכמובן נוחות בלתי מתפשרת. כמו כן, יש צורך לתת את הדעת על נושא הבטיחות, ולכן חשוב לבחור רהיטים שאינם נשברים או מתפרקים בקלות.

לסיכום, בחירת ריהוט למוסדות חינוך חייבת להתבצע בהתאם למספר פרמטרים שונים. חשוב למשל להתאים את הריהוט לגיל התלמידים וכמובן לא להתפשר על נוחות, עמידות ובטיחות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה