8 סיבות אפשריות שהכלב שלכם לא אוכל

8 סיבות אפשריות שהכלב שלכם לא אוכל

וטרינר

הכלב שלכם לא אוכל? להלן סיבות ופתרונות תיאבון אפשריים

הדבר הראשון שצריך לזכור הוא כיצד אתם שופטים את התיאבון של הכלב שלכם.

אם אתם מודאגים מכיוון שהכלב שלך לא אוכל כמו שההנחיות מציינות על שק המזון שאתה רוכש, זכור שאלו הם רק ממוצעים ולא מתאימים לכל כלב. כלבים רבים ובריאים לחלוטין אוכלים רק 60% עד 70% מהכמות המוצהרת על האריזה.

אובדן תיאבון?

מכיוון שאובדן התיאבון אצל כלבים יכול להעיד על מחלה, חשוב לפנות לטיפול אצל וטרינר חירות בשרון אם אתם מבחינים בשינויים בהרגלי האכילה של הכלב שלכם. חשוב במיוחד להגיב מייד לסירוב לאכול אצל כלבים שבדרך כלל אוכלים טוב.

למרות שרוב הכלבים יכולים להסתדר מספר ימים ללא אוכל ללא השפעות רעות משמעותיות, עדיף לטפל בבעיה כמה שיותר מוקדם. כפי שנאמר יפה שעה אחת קודם.

בדיוק כמו אצל אנשים, ישנן מגוון סיבות שכלבים עשויים לסרב לאכול.

מחלה – ירידה בתיאבון אצל כלבים היא לרוב סימן לחולי, במיוחד אם הכלב שלך מגלה סימפטומים אחרים בו זמנית. למרות שאובדן התיאבון אצל כלבים אינו מעיד בהכרח על מחלה קשה, יש חשיבות לטיפול וטרינרי מיידי מכיוון שהיא יכולה להיות סימן למחלה משמעותית, כולל סרטן, זיהומים מערכתיים שונים, כאבים, בעיות בכבד ואי ספיקת כליות.

מחלות שיניים- יתכן כי הכלב שלך לא ירצה לאכול מכיוון שמשהו בפה גורם לכאב. בדקו אם יש שן שבורה או רופפת, דלקת חניכיים קשה ואפילו גידול בפה.

חיסון אחרון- למרבה המזל, ניתן לקבל חיסונים למחלות כלבים קשות ומידבקות. למרות שהזריקות הללו הצילו את חייהם של מיליוני חיות מחמד במאה השנים האחרונות, יש להן לעיתים השפעות שליליות. תופעות לוואי שיכולות לכולל אובדן תיאבון זמני אצל כלבים.

נסיעות וסביבה לא מוכרת –  אם התיאבון של הכלב שלך היה בסדר עד שיצאת איתו לטיול או עברת למקום חדש, יכול להיות שהכלב שלך לא יאכל בגלל טיולים או הסביבה הלא מוכרת. בעלי חיים מסוימים עשויים לחלות במחלת תנועה, ואחרים נעשים עצבניים במקומות חדשים.

בעיות ברירות או התנהגות– חלק מהכלבים הם סתם בררנים, או שסירובם לאכול יכול להיגרם על ידי הזנתם במצבים בהם הם לא מרגישים בנוח, למשל אם הם נמצאים בסביבת כלב אגרסיבי או אם הקערה שלהם בגובה לא נוח.

 מכיוון שירידה בתיאבון אצל כלבים עלולה להיגרם כתוצאה ממחלה, לעולם אל תניח שהכלב שלך בררן מבלי לחקור קודם כל אפשרויות אחרות.

אולי יעניין אתכם גם: אימוץ כלבים במרכז

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה