איך להכין ארוחת שבת במינימום הוצאות?

איך להכין ארוחת שבת במינימום הוצאות?

ארוחת שבת

בכל סוף שבוע, מגיע הרגע להתכונן לארוחת השבת. לעיתים הארוחה כוללת מספר קטן של אורחים ולעיתים לא מעט בני משפחה מגיעים להתארח. למעשה, ההוצאות על ארוחת השבת עשויות להיות גבוהות מהרגיל. כיצד ניתן לצמצם בהוצאות? הנה כמה רעיונות טובים.

היערכות מוקדמת

ההיערכות לקראת השבת מתחילה הרבה לפני כניסת שבת, כשיש לא מעט אנשים שנערכים לסעדה כבר מיום חמישי. בחרו את המועד הנכון ביותר בעבורכם להיערך לקראת החג, כך תוכלו להספיק לבשל ולדאוג לכל המטעמים השונים.

לקנות בשוק ביום שישי

בין אם זה שוק רמלה, או הירקן השכונתי, ביום שישי, סמוך מאוד לסגירת החנויות – המחירים יורדים באופן ניכר, מה שאומר שתוכלו לרכוש בדיוק אתם אותם הפריטים במחירים מוזלים הרבה יותר.

העדיפו ארוחה המתבססת על ירקות

נכון, בלא מעט משפחות חשוב לשלב בארוחה בשר או דגים. יחד עם זה, כדי לחסוך בהוצאות תוכלו להכין מאכלים מירקות שנחשבים זולים כמו תפוחי אדמה, מהם ניתן להכין סופריטו בתנור, או תפוחי אדמה ממולאים, והאפשרויות עוד מגוונות. עוד מומלץ להכין סלט חסה המתובל במעט חומץ בלסמי. החבה היא מרכיב זול יחסית, והיא תאפשר לכם להכין סלט במינימום הוצאות.

השתמשו במוצרים שקיימים בבית

בלא מעט מקרים, אנשים נערכים לחג ויוצאים לרכוש מוצרים רבים. במקום זה, נסו לראות אילו מוצרים יש ברשותכם ולפי המוצרים הללו תוכלו להרכיב תפריט ייחודי לשבת. כך תוכלו לנצל את המוצרים שכבר קיימים (במקום לזרוק) וגם תוכלו לחסוך כמה שקלים.

ארוחה חברתית

קונספט נחמד ומדליק שהפך לפופולארי לאחרונה הוא הקונספט החברתי. כל אחד מביא עמו מאכל מסוים, בקבוק יין או כל דבר שיכול לתרום לארוחת השבת. כך, הנטל אינו נופל על אדם אחד, וכולם מסייעים בהכנת הסעודה.

יש לא מעט דרכים שבהן ניתן לחסוך בעלויות של ארוחת השבת. בחרו את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם, כך תוכלו גם אתם לחסוך בעלויות. שבת שלום!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה